Pytanie Rozwiązane

Dlaczego zatrzymuje się woda w organiźmie

Ocena: 5/5

Przyczyny zatrzymania wody w organizmie to najczęściej źle zbilansowana dieta, która jest bogata w sól i dostarcza niewystarczającą ilość płynów. Na nadmiar wody w organizmie mają wpływ mają także wahania hormonalne, o czym można się przekonać przed miesiączką.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Dlaczego zatrzymuje się woda w organiźmie”…

Jak pozbyć się wody z organizmu

Najprostszy sposób na pozbycie się wody z organizmu to, paradoksalnie, regularne picie odpowiedniej ilości wody i innych zdrowych napojów – zielonej herbaty, soków, a także jedzenie produktów bogatych w wodę: na przykład arbuza, winogron. Wiele osób nie lubi pić czystej wody.

Zatrzymanie wody w organizmie po alkoholu

Nadmiar alkoholu to następna przyczyna, przez którą nie możemy pozbyć się wody z ciała. Alkohol sprzyja magazynowaniu wody w organizmie, ponieważ po zakończonej imprezie ciało będzie potrzebowało nawodnienia. U kobiet zatrzymanie wody może być wywołane zbliżającą się miesiączką oraz ciążą.

Zatrzymanie wody w organizmie u starszych

W grupie wiekowej powyżej 60 roku życia najczęstszą przyczyną odwodnienia jest niedostateczne spożycie płynów. Osoby starsze nie odczuwają pragnienia tak silnie, jak młodsze, co powoduje, że piją mniej. W starszym wieku nerki mają zmniejszoną zdolność do zagęszczania moczu i zatrzymywania wody.