Pytanie Rozwiązane

Dlaczego zatyka się jedna dziurka w nosie

Ocena: 5/5

Niedrożność nosa to zablokowanie przepływu powietrza przez jedno lub oba nozdrza. Dolegliwość ta może mieć bardzo wiele przyczyn, np. : alergia, polipy nosa, wady w rozwoju, nowotwór czy obecność ciała obcego w nosie (zwłaszcza u dzieci).

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Dlaczego zatyka się jedna dziurka w nosie”…

Zatkana jedna dziurka w nosie bez kataru

Zatkany nos bez kataru może być objawem wielu przypadłości – zaczynając od infekcji, urazów, przechodząc przez wady wrodzone kończąc na nowotworach. Jedną z sytuacji, w których możemy zmagać się z zatkanym nosem bez towarzyszącego mu kataru jest obecność polipów, czyli guzków znajdujących się w przewodach nosowych.

Zatkana jedną dziurka w nosie domowe sposoby

Głowę należy trzymać około 45 centymetrów nad wodą i oddychać głęboko przez nos, a wydychać powietrze ustami. Unosząca się para przenosi maleńkie kropelki olejku do nosa i rozluźnia zalegającą wydzielinę, ponieważ zmniejsza się obrzęk śluzówki, a udrożnione przewody nosowe i nozdrza ułatwiają odpływ wydzieliny.

Zatkany nos podczas leżenia

Jeśli w ciągu dnia oddychasz normalnie, a dolegliwości pojawiają się tylko wieczorem, gdy kładziesz się spać, przyczyną zatkanego nosa bez kataru może być alergia na pierze lub roztocza kurzu domowego.