Pytanie Rozwiązane

Dlaczego złoto czernieje

Ocena: 5/5

Na utlenianie biżuterii szczególnie silnie wpływa dwutlenek siarki. Im powietrze jest bardziej zanieczyszczone tym więcej jest w nim dwutlenku siarki przez co proces ciemnienia biżuterii zachodzi szybciej.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Dlaczego złoto czernieje”…

Dlaczego złoto czernieje na skórze

Tlenek cynku, jeśli wniknie w skórę i dojdzie do kontaktu z prawdziwym złotem może powodować ciemnienie powierzchni skóry. Jest to naturalna chemiczna reakcja i nie jest powodem do zaniepokojenia. Aby uniknąć ciemnych śladów na skórze, należy unikać produktów zawierających tlenek cynku.

Jak wyczyścić złoto próby 333

Potrzebna będzie 1 łyżka wody i 1 łyżka sody oczyszczonej. Papkę należy delikatnie wcierać w biżuterię przy użyciu miękkiej szmatki a następnie umyć pod bieżącą wodą i wytrzeć starannie do sucha.

Złoto czernieje na palcu

Jak wiadomo, próby złota zawierają określone ilości domieszek. W ozdobach z tego kruszcu znajdziemy także srebro, nikiel, miedź i pallad. To właśnie one są sprawcami czarnego zabarwienia, które pojawia się na biżuterii po pewnym czasie jej użytkowania. Odpowiadając na pytanie, czy złoto czernieje – nie.

Złoto czernieje

Dlaczego złoto czernieje? Przede wszystkim warto wspomnieć, że czyste złoto nigdy nie zmieni swojego koloru. Ciemnienie złota dotyczy wyłącznie kruszcu, który składa się z domieszek innych metali. Pierścionki, obrączki czy inne rodzaje biżuterii wykonuje się zawsze ze złota o odpowiedniej próbie – zwykle 585 lub 333.

Czy złoto 375 ciemnieje

Wyroby jubilerskie ze złota próby 375 nie ciemnieją tak łatwo jak wykonane ze stopu złota 333. Jest to wynikiem większej zawartości czystego złota w stopie. Drugim atutem tej próby jest cena wyrobu. W porównaniu do próby 585 jest o wiele tańsza, a do próby 333 tylko nieco droższa.

Złoto zmienia kolor na miedziany

Przede wszystkim warto wspomnieć, że czyste złoto nigdy nie zmieni swojego koloru. Ciemnienie złota dotyczy wyłącznie kruszcu, który składa się z domieszek innych metali. Pierścionki, obrączki czy inne rodzaje biżuterii wykonuje się zawsze ze złota o odpowiedniej próbie – zwykle 585 lub 333.