Pytanie Rozwiązane

Do jakiego wieku samochodu leasing?

Ocena: 5/5

Im starszy pojazd, tym umowa będzie jednak krótsza. Zasady mogą się przy tym nieznacznie różnić w zależności od polityki danego leasingodawcy. W PKO Leasing maksymalny wiek samochodów używanych w leasingu to 8 lat w momencie podpisania umowy i 10 lat przy jej końcu lub w momencie wykupu pojazdu.

Jaki rocznik auta można wziąć w leasing?

Ile lat mogą mieć leasingowane samochody?

 • roczny, dwuletni i trzyletni – możesz leasingować maksymalnie przez 60 miesięcy,
 • czteroletni – może leasingować maksymalnie przez 48 miesięcy,
 • pięcioletni – możesz leasingować maksymalnie przez 36 miesięcy,
 • sześcioletni – możesz leasingować maksymalnie przez 24 miesiące.

Czy każde auto można wziąć w leasing?

Najczęściej w leasing brane są samochody. To oferta popularna wśród firm, ale dostępny jest też leasing konsumencki, czyli przeznaczony dla osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. W leasing można wziąć samochody praktycznie każdego typu – nie tylko te nowe, ale również używane.

Kiedy najlepiej wziąć auto w leasing?

Specyfiką branży leasingowej jest to, że ruch w niej rośnie z końcem roku. Zazwyczaj w ostatnim kwartale roku zawiera się o około 20% więcej umów niż przeciętnie w pozostałych trzech, a listopad i grudzień należą najczęściej do rekordowych miesięcy pod względem obrotów w skali całego roku.

Jaki najstarszy samochód można wziąć w leasing?

Wiek pojazdu — z reguły firmy leasingowe nie chcą finansować leasingiem pojazdów wiekowych, dlatego wskazują, że w momencie wykupu auto używane w leasingu nie powinno być starsze niż 10 lat. Dlatego jeśli umowa leasingowa ma trwać 3 lata, to samochód używany w dniu wzięcia go w leasing nie może mieć więcej niż 7 lat.

Jak to jest z leasingiem?

Leasing to rodzaj stosunków cywilnoprawnych, które zachodzą pomiędzy finansującym (leasingodawcą) a korzystającym (leasingobiorcą). Na czym polega leasing? Leasingobiorca na podstawie umowy może korzystać z przedmiotu, który podlega dzierżawie przez określony czas, w zamian za regularne spłacanie rat.

Czy można Leasingowac stare auto?

Leasing starszego samochodu lub pojazdu wiąże się z większą ratą leasingową. Jednak całkowity koszt pojazdu jest znacznie niższy od fabrycznie nowego modelu. Właściciele firm moga korzystać z dodatkowych możliwości finansowania, takich jak leasing zwrotny czy leasing bez BIG i KRD.

Jak kupic auto uzywane w leasingu?

Aby wziąć auto używane w leasingu musisz zagwarantować tzw. wkład własny (inaczej opłatę wstępną) – wymagana opłata wstępna na auto używane wynosi nie mniej niż 10% ale są i takie które będą sobie życzyły byś wniósł wkład własny w wysokości 15 lub 20%.

Czy oplaca się brac uzywane auto w leasing?

Jak wspominaliśmy wcześniej, samochód używany to przede wszystkim niższa cena, a co za tym idzie mniejsza rata miesięczna leasingu. Porównajmy wysokość raty za samochód nowy i trzyletni (50% utraty wartości) przy tych samych parametrach leasingu.

Jakie auto wziąć w leasing?

Ranking leasingu samochodów – top 9 samochodów, które warto wziąć w leasing

 • Nissan Qashqai. Nissan Qashqai to niezwykle popularny kompaktowy Crossover, który otwiera nasz ranking leasingu samochodów. …
 • Toyota C-HR. …
 • Opel Astra. …
 • Ford Focus. …
 • Mercedes-Benz GLC. …
 • Dacia Duster. …
 • Opel Insignia. …
 • Mercedes-Benz A.

Dodaj komentarz