Pytanie Rozwiązane

Działalność gospodarcza i praca na etacie jaki pit

Ocena: 5/5

Prowadząc działalność gospodarczą na zasadach ogólnych (czyli według skali podatkowej) i pracując na etat, do rozliczenia dochodów wystarczy jedno zeznanie roczne – PIT-36.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Działalność gospodarcza i praca na etacie jaki pit”…

PIT-36 działalność gospodarczą

Deklaracja dotyczy wyłącznie przychodów opodatkowanych według skali podatkowej (obecnie 17% i 32%). … Może to być również PIT36 jeśli masz nie tylko przychody z umowy o pracę lub zlecenie, ale też z innych tytułów, z których zaliczki opłacasz samodzielnie.

Jednoosobową działalność gospodarczą rozliczenie roczne 2020

Przedsiębiorca może złożyć formularze PIT 36 i PIT 36L do urzędu skarbowego w terminie od 15 lutego (sobota) do 30 kwietnia 2020 roku (czwartek). Natomiast w przypadku formularza PIT 28, termin ten jest krótszy i przypada na 2 marca 2020 roku (poniedziałek).

kartą podatkowa a pit-37

Karta podatkowa jest uproszczoną metodą rozliczania podatku dochodowego. … Podatnik nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji, składania zeznań podatkowych i wpłacania zaliczek. Rozliczenia dochodów z pracy na etacie, podobnie jak w powyższych przypadkach należy dokonać za pomocą deklaracji PIT37.

Umowa o pracę i zawieszona działalność jaki PIT

Przedsiębiorcy nie są zwolnieni z obowiązku składania zeznań rocznych za okres zawieszenia działalności gospodarczej. Dlatego też podatnik będzie zobowiązany złożyć dwie deklaracje roczne: PIT-36L z działalności oraz PIT-37 z etatu.

Jaki PIT dla jednoosobowej działalności gospodarczej

W przypadku opodatkowania działalności na zasadach ryczałtu, podobnie jak przy podatku liniowym, konieczne jest złożenie dwóch oddzielnych zeznań rocznych. Przychody z działalności rozlicza się na deklaracji PIT-28, natomiast z etatu – standardowo na PIT-37.