Pytanie Rozwiązane

Ekstrakcja 8 nfz

Ocena: 5/5

W przypadku trudniejszych zębów (np zatrzymane ósemki) trzeba zgłosić się do lekarza chirurga z kontraktem chirurgicznym i wtedy też bezpłatnie należy się Panu usunięcie zęba . Usunięcie zęba w ramach NFZ jest bezpłatne, niezależnie od tego, czy jest to ekstrakcja „prosta”, czy „chirurgiczna”.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Ekstrakcja 8 nfz”…

Ile kosztuje usunięcie ósemki

od liczby korzeni), o tyle ekstrakcja zębów mądrości to trudniejszy zabieg i kosztuje odpowiednio więcej. W dużych miastach jego koszt wynosi przeciętnie około 300-400 zł, a w trudniejszych przypadkach (np. ekstrakcji chirurgicznej z dłutowaniem) dochodzi do 500-600 zł, a nawet ok.

Chirurgiczne usuwanie ósemek ile trwa

Ekstrakcją zębów mądrości zajmuje się chirurg szczękowy. Sam zabieg trwa około godziny, jest bezpieczny oraz bezbolesny dzięki znieczuleniu miejscowemu. Operacja często przeprowadzana jest z użyciem mikroskopu, dzięki czemu specjalista ma dokładny wgląd w stan zęba.

Usuwanie zawiązków ósemek u dzieci

Germektomia jest najczęściej zabiegiem wykonywanym ze wskazań ortodontycznych, polegającym na chirurgicznym usunięciu zawiązka zęba mądrości, czyli „ósemki„. Głównym wskazaniem do germektomii jest zapobieganie stłoczeniom zębów.

Chirurgiczne usuwanie zęba NFZ

Jeśli usunięcie zęba wymaga interwencji chirurgicznej, to czy jest to zabieg refundowany? Tak, świadczenia gwarantowane obejmują usuwanie każdego zęba, także ekstrakcje chirurgiczne.