Pytanie Rozwiązane

Gdzie jest kark

Ocena: 5/5

Kark to tylna część ludzkiej szyi. Kark jest częścią szyjnego odcinka kręgosłupa, przez który przebiegają kręgi szyjne, liczne naczynia krwionośne i mięśnie. U ludzi struktura ta raczej nie wzbudza jakiejś większej uwagi, inaczej bywa już u innych ssaków, takich jak np. koty.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Gdzie jest kark”…

Jakie tabletki na ból karku

Najpopularniejsze środki zawierają substancje należące do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jak sama nazwa wskazuje, hamują stany zapalne i łagodzą dolegliwości bólowe. Zalicza się do nich paracetamol, diklofenak, meloksykam, ibuprofen i naproksen.

Ból karku jak spać

Warto zwrócić uwagę by szyja była podparta poduszką, ale nie powodować zgięcia (czyli pochylenia brody ku klatce piersiowej). Pozwoli to na rozluźnienie się mięśni przykręgosłupowych, dzięki czemu będą mogły odpocząć, co już będzie skutkować przynajmniej częściowym ustąpieniem bólu kręgosłupa.

Maść na ból karku

Idealnym rozwiązaniem wydaje się być jednak dokonanie zakupu maści rozgrzewającej, którą należy wmasowywać 2-3 razy dziennie w bolący mięsień. Do takich maści zaliczyć można: Neocapsiderm, Capsigel N, Analgolan, Argol Rheuma i całą serię maści końskich rozgrzewających.