Pytanie Rozwiązane

Gdzie leżą wyspy owcze

Ocena: 5/5

Wyspy Owcze – kraj położony w Europie Północnej, na północ od Wielkiej Brytanii, na Morzu Norweskim, będący częścią Oceanu Atlantyckiego. Jest to archipelag złożony z 18 wysp wulkanicznych, których łączna powierzchnia wynosi 1393 km².

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Gdzie leżą wyspy owcze”…

Wyspy Owcze do kogo należą

Jest to archipelag złożony z 18 wysp wulkanicznych, których łączna powierzchnia wynosi 1393 km². Nie ma tam żadnych granic lądowych z jakimkolwiek innym państwem. Archipelag należy do Królestwa Danii, ale posiada szeroką autonomię.

Wyspy Owcze Polacy

Wyspy Owcze nie są zbyt popularnym kierunkiem emigracji zarobkowej. Pogoda jest tam bardzo zmienna, często jest zimno, kraj jest daleko od Polski, a tamtejsza kultura jest nam mało znana. Okazuje się jednak, że mieszka tam wielu Polaków, a w agencjach pracy wciąż pojawiają się nowi kandydaci.

Obywatel Wysp Owczych

Mieszkaniec Wysp Owczych to Farer, ewentualnie rzadziej Farerczyk.

Wyspy Owcze zarobki

Według firm analitycznych średnie zarobki miesięczne na Wyspach Owczych wynoszą około 30 100 DKK. Oznacza to, że miesięcznie średnio można otrzymać przeszło 17 000 zł. Jak widać, takie zarobki znacząco wyprzedzają polskie wynagrodzenia. Średnia stawka godzinowa według badań wynosi 169 DKK.