Pytanie Rozwiązane

Gdzie marihuana jest legalna

Ocena: 5/5

początek 2018 roku, kraje, które mają najłagodniejsze prawodawstwo dotyczące konopi to Australia, Kanada, Chile, Kolumbia, Kostaryka, Czechy, Indie, Izrael, Jamajka, Meksyk, Holandia, Portugalia, Republika Południowej Afryki, Hiszpania, Urugwaj i Indie oraz niektóre stany w USA.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Gdzie marihuana jest legalna”…

Legalność marihuany na świecie

Urugwaj. Urugwaj jest pierwszym państwem na świecie, które zalegalizowało uprawę, handel i zażywanie marihuany. W 2012 r. rozpoczęto kampanię społeczną oswajania obywateli z projektem legalizacji marihuany, stosowne prawo uchwalono w 2014 r., a zmiany weszły w życie w pełni w 2017 roku.

Gdzie jest legalna marihuany 2020

Rekreacyjne spożywanie marihuany jest obecnie legalne w Kolorado, Newadzie, Kalifornii, Oregonie, w stanie Waszyngton, Maine, Massachusetts oraz na Alasce.

Legalność marihuany w Niemczech

Posiadanie konopi jest nielegalne, podczas gdy samo spożywanie jest legalne w związku z tym, że jest uważane za krzywdzenie samego siebie, co nie jest kwalifikowane jako przestępstwo. Posiadanie niewielkich ilości jest ścigane sądownie, jednak zarzuty są praktycznie zawsze wycofywane.

Legalna marihuany CBD

Produkty zawierające CBD, które pozyskiwane jest z konopi siewnych, o zawartości THC ≤ 0,2%, są w Polsce legalne. Produkty te można bez przeszkód kupić w sklepach online oraz w punktach stacjonarnych z produktami konopnymi czy ze zdrową żywnością.