Pytanie Rozwiązane

Gdzie na weekend w góry

Ocena: 5/5

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się w Tatrach miejsca takie jak Giewont, Morskie Oko, Kasprowy Wierch, Dolina Pięciu Stawów Polskich, Dolina Kościeliska i Chochołowska oraz najwyższy szczyt polskich Tatr, czyli Rysy.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Gdzie na weekend w góry”…

miejscowości w górach, które warto odwiedzić

Popularnych miejscowości w polskich górach jest wiele: Wisła, Karpacz, Zakopane, Nowy Targ, Ustroń, Czorsztyn, Białka Tatrzańska, Szczyrk. Każdą z wymienionych miejscowości w górach warto odwiedzić.

Gdzie w góry bez tłumów

Dlatego na szlakach w takich miejscach jak Góry Izerskie nadal nie ma tłumów. Jest za to wszechogarniający spokój i zapierające dech w piersiach widoki. W porównaniu do Tatr, Karkonoszy czy nawet Pienin, Góry Izerskie wydają się wyludnioną krainą, w której człowiek jest tak blisko przyrody, jak jeszcze nigdy wcześniej.

Gdzie jechać w góry latem

Najbardziej oczywisty wybór to Zakopane, Karpacz i Szklarska Poręba. Jak możesz się domyślić, w sezonie letnim wszystkie te miejscowości pękają w szwach od nadmiaru turystów. Jeśli nie przeszkadzają Ci tłumy i nie miałeś jeszcze okazji zobaczyć tych lokalizacji, uwzględnij je w swoich wakacyjnych planach.