Pytanie Rozwiązane

Gdzie umieszczać czujnik czadu

Ocena: 5/5

Najlepiej ustawiać go na wysokości głowy dorosłego człowieka – około 1,5 do 2 metrów nad ziemią, przynajmniej 30 cm od sufitu. Nie powinno się również narażać czujnika na zbyt duże działanie promieni słonecznych.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Gdzie umieszczać czujnik czadu”…

Czad nisko czy wysoko

Czujnik czadu jaki należy umieścić w pomieszczeniu powinien zostać zamontowany nie dalej niż 6 metrów od potencjalnego źródła czadu. Detektor nie powinien być zasłonięty. Ponadto należy umieścić czujnik czadu na wysokości ok. 150 cm, ponieważ gaz utrzymuje się stosunkowo nisko od podłoża.

Czy czujnik tlenku węgla wykryje gaz

Czujnik czadu (tlenkuwęgla) odpowiedzialny jest za wykrycie tej niebezpiecznej substancji, ale nie jest wstanie wykryć ulatniającego się gazu (metan, propan, butan, acetylen, glp, hydrogen).

Czujnik czadu na jakiej wysokości

Mimo powyższego zaleca się montować czujniki mniej więcej na wysokości 180cm lub 70 cm. Zasada jest prosta, należy je instalować na wysokości głowy w zależności od pomieszczenia. W sypialni, będzie to ok. 70cm od podłogi, w łazience, kuchni czy salonie między 150cm- 180cm od podłogi.

Gdzie zamontować czujnik gazu propan butan

W przypadku czujnika gazu musi być on umieszczony 30 cm pod sufitem powyżej górnej krawędzi drzwi lub okien z dala od otworów wentylacyjnych i okien. Gazy ciężkie opadają na ziemię, dlatego czujki umieszcza się w ich przypadku ok. 30 cm nad ziemią z dala od drzwi, zagłębień, progów i innych przeszkód.

Tlenek węgla gdzie się gromadzi

Tlenek węgla gromadzi się, zwłaszcza gdy kratki wentylacyjne są celowo uszczelnione „żeby ciepło nie uciekało, a wiatr nie dmuchał”. Czad może być produkowany przez niesprawny, gazowy przepływowy podgrzewacz wody lub nawet może być wdmuchnięty do pomieszczenia przez komin.