Pytanie Rozwiązane

Gdzie wyrzucać puszki po konserwach

Ocena: 5/5

Wyrzucamy je do pojemnika na metale i tworzywa sztuczne.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Gdzie wyrzucać puszki po konserwach”…

Gdzie wyrzucić puszkę po konserwie rybnej

– Kartony po mleku i napojach oraz puszki po napojach i produktach spożywczych wrzucamy do pojemnika na „plastik”, łącznie z tworzywami, metalami i opakowaniami wielomateriałowymi. – Mięso i ryby, kości i ości wrzucamy do pojemnika na odpady zmieszane. – Artykuły higieniczne typu pieluchy, podpaski itp.

Gdzie wyrzucać puszki po karmie

Ta sama procedura dotyczy plastikowych butelek po oleju i puszek po karmie dla zwierząt – nie myjemy, tylko opróżniamy i wrzucamy do pojemnika na METALE I TWORZYWA SZTUCZNE.

Gdzie wyrzucić drewno

Można je oddać w specjalnie wyznaczonych punktach w sklepach i aptekach, a także w punkcie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, czyli tzw. PSZOK-u (Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych), zorganizowanym przez gminę.

Odpady zmieszane co wrzucać

Wrzuca się zatem do nich takie rzeczy, jak: resztki po sprawieniu mięsa, olej po smażeniu, zawartość worków do odkurzaczy, niedopałki papierosów, paragony, zbite naczynia szklane oraz porcelanowe, zużyte pieluchy, ręczniki oraz chusteczki papierowe, żwirek z kuwety czy odchody zwierząt.

Gdzie wrzucamy puszki aluminiowe

Zgodnie z obowiązującymi przepisami zarówno puszki po piwie jak i napojach należy umieszczać w pojemnikach na metale i tworzywa sztuczne.

Gdzie wyrzucać puszki po farbie

Puszki po farbie (nawet pustej) nie można wyrzucać do śmieci! Puszka, przeznaczona do oddania, powinna być szczelnie zamknięta i sucha (należy się upewnić, że nie cieknie). Adres najbliższego stacjonarnego Punktu można uzyskać w Urzędzie Gminy lub znaleźć informację w Internecie.