Pytanie Rozwiązane

Gdzie wyrzucić przeterminowane kosmetyki

Ocena: 5/5

Kosmetyki przeterminowane – wyrzuć do pojemnika na odpady zmieszane. Pełne opakowanie ze przeterminowanym, starym kosmetykiem wyrzuć do ZMIESZANYCH. Puste – odpowiednio do SZKŁA lub METALI I TWORZYW SZTUCZNYCH.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Gdzie wyrzucić przeterminowane kosmetyki”…

Gdzie wyrzucić pełny dezodorant

Tego typu pojemniki powinny trafić do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów lub Mobilnych Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów. Dezodoranty w kulce i w sztyfcie są o tyle mniej problematyczne, ponieważ są wykonane z plastiku, dlatego wyrzuca się je do kosza na metale i tworzywa sztuczne.

Opakowanie po mydle gdzie wyrzucić

Plastikowe opakowania po szamponach, żelach, płynach do kąpieli itp. opróżniamy i wyrzucamy do pojemnika żółtego na surowce wtórne.

Gdzie wyrzucić przeterminowane leki

Leki powinny trafić do specjalnych pojemników które znajdują się m. in. w aptekach, przychodniach czy szpitalach. Przeterminowane medykamenty można również oddać do Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK).

Gdzie wyrzucić stare perfumy

W przypadku naszych perfum, plastikowy korek i metalowy rozpylacz powinny trafić do kosza na metale i tworzywa sztuczne, a szklany flakon do kosza na odpady szklane. Jeżeli te elementy są przymocowane na stałe i ich rozdzielenie sprawia dużą trudność, niestety muszą powędrować do kosza na odpady zmieszane.