Pytanie Rozwiązane

Gdzie zapłacić akcyzę za samochód 2021

Ocena: 5/5

W 2021 roku cały proces przeprowadzić można online na stronie Platformy Usług Elektronicznych Służby Celnej. Jak zapłacić podatek akcyzowy? Krok po kroku należy: Wejść na stronę https://puesc.gov.pl/.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Gdzie zapłacić akcyzę za samochód 2021″…

Potwierdzenie zapłaty akcyzy czas oczekiwania 2021

Jeżeli wpłata na rachunek jest dokonana po godz. 16, to wówczas potwierdzenie będzie dostępne najwcześniej po godz. 10 po dwóch dniach roboczych. W przypadku złożenia deklaracji AKC-U w formie papierowej w urzędzie celnym potwierdzenie zapłaty jest dokonywane na dotychczasowych zasadach.

Jak zapłacić akcyzę za samochód z Niemiec

Akcyzy od samochodu nie musisz płacić w urzędzie celnym. Jeśli chcesz to zrobić stacjonarnie, to wystarczy, że wybierzesz się do urzędu skarbowego. Jednak ze względu na sytuację pandemiczną zalecane jest dopełnienie tego obowiązku przez Internet .

Gdzie zapłacić akcyzę za samochód

Akcyza na samochodyjak opłacić? Aby opłacić podatek akcyzowy, musisz przelać wyliczoną kwotę na rachunek bankowy urzędu skarbowego – właściwe jest konto urzędu skarbowego w Nowym Targu. Masz na to 30 dni, licząc od dnia powstania obowiązku podatkowego.

Opłata akcyzy za samochód online 2021

Wejść na stronę https://puesc.gov.pl/. Utworzyć konto lub zalogować się na wcześniej istniejące. Wybrać opcję „Wypełnij deklarację wewnątrzwspólnotowego nabycia samochodu„. Wypełnić formularz i złożyć deklarację.

Akcyza za auto z Niemiec 2021

Dla aut osobowych o pojemności silnika powyżej 2000 cm3 jest to 18,6 proc. podstawy opodatkowania, a w przypadku pozostałych samochodów – 3,1 proc. Ową podstawą opodatkowania jest wartość pojazdu. Jeśli kupisz auto, które warte jest 10 tys.