Pytanie Rozwiązane

Gdzie zapłacić akcyzę za samochód

Ocena: 5/5

Akcyza na samochodyjak opłacić? Aby opłacić podatek akcyzowy, musisz przelać wyliczoną kwotę na rachunek bankowy urzędu skarbowego – właściwe jest konto urzędu skarbowego w Nowym Targu. Masz na to 30 dni, licząc od dnia powstania obowiązku podatkowego.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Gdzie zapłacić akcyzę za samochód”…

Gdzie zapłacić akcyzę za samochód 2021

W 2021 roku cały proces przeprowadzić można online na stronie Platformy Usług Elektronicznych Służby Celnej. Jak zapłacić podatek akcyzowy? Krok po kroku należy: Wejść na stronę https://puesc.gov.pl/.

Jak zapłacić akcyzę za samochód z Niemiec

Akcyzy od samochodu nie musisz płacić w urzędzie celnym. Jeśli chcesz to zrobić stacjonarnie, to wystarczy, że wybierzesz się do urzędu skarbowego. Jednak ze względu na sytuację pandemiczną zalecane jest dopełnienie tego obowiązku przez Internet .

Akcyza na samochód 2021

Od 1 lipca 2021 r. opodatkowaniu akcyzą będzie podlegało późniejsze przerejestrowanie na samochód osobowy samochodu dostawczego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony, rejestrowanego pierwotnie jako samochód ciężarowy.

Akcyza za auto z Niemiec 2021

Dla aut osobowych o pojemności silnika powyżej 2000 cm3 jest to 18,6 proc. podstawy opodatkowania, a w przypadku pozostałych samochodów – 3,1 proc. Ową podstawą opodatkowania jest wartość pojazdu. Jeśli kupisz auto, które warte jest 10 tys.