Pytanie Rozwiązane

Groprinosin czy neosine

Ocena: 5/5

Groprinosin czy Neosine – który lepszy? Groprinosin i Neosine zawierają ten sam składnik – pranobeks inozyny, w tym samym stężeniu. Można je więc stosować zamiennie. Zwykle jednak, w przypadku leku Groprinosin – cena jest niższa w stosunku do Neosine.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Groprinosin czy neosine”…

groprinosin niebezpieczny?

Często możliwe: nudności, wymioty, bóle w nadbrzuszu, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, zwiększenie stężenia azotu mocznikowego we krwi, bóle i zawroty głowy, zmęczenie, złe samopoczucie, bóle stawów, świąd, wysypka.

Groprinosin dawkowanie

Zazwyczaj dawka dobowa wynosi 6 tabletek (3 g) w ciągu doby (czyli 2 tabletki 3 razy na dobę). Maksymalna dawka dobowa to 8 tabletek (4 g) w ciągu doby (czyli 2 tabletki 4 razy na dobę). Zalecana dawka to 50 mg/kg masy ciała na dobę, podawana w kilku dawkach podzielonych.

Groprinosin wycofany

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał ze sprzedaży w Polsce trzy serie popularnych kropli Groprinosin Max. Według producenta, lek ma działanie przeciwwirusowe i podnoszące odporność. W toku badań nie wykazano jednak skuteczności ochrony przed drobnoustrojami, a Groprinosin Max musi zniknąć z aptek.