Pytanie Rozwiązane

Hydroksyzyna po jakim czasie działa

Ocena: 5/5

Hydroksyzyna – syrop lub tabletki, bo w tych dwóch postaciach najczęściej występuje – ma przede wszystkim działanie uspokajające, które można odczuć już po około 30 minutach od zażycia, więc jest wchłaniana w sposób stosunkowo szybki. W przypadku syropu może to być nawet 5 minut.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Hydroksyzyna po jakim czasie działa”…

Hydroksyzyna dawka na sen

Objawowe leczenie świądu: początkowo 25 mg przed snem, w miarę potrzeby lekarz może zalecić zwiększanie dawki stopniowo do 25 mg 3–4 razy na dobę. Premedykacja przed zabiegami chirurgicznymi: 50–100 mg jednorazowo. U dorosłych i dzieci o masie ciała większej niż 40 kg maksymalna dawka dobowa wynosi 100 mg.

Hydroksyzyna dawka śmiertelna

Istnieją też pewne przypadki, w których nie powinna być podawana hydroksyzyna. Dawka śmiertelna też jest z pewnym prawdopodobieństwem wyliczona przez producentów leków i wynosi od 0,5 do 5 g na kilogram masy ciała. Przy ostrym przedawkowaniu (2000 mg) może pojawić się stan śpiączki.

Hydroksyzyna na sen

Hydroksyzyna w syropie stosowana jest w związku z występowaniem uporczywego świądu, zwłaszcza u dzieci. Hydroksyzyna, dzięki właściwościom uspokajającym i wyciszającym jest podawana także pacjentom przed lub po zabiegach operacyjnych na sen.