Pytanie Rozwiązane

Ile gotować fasolę

Ocena: 5/5

Zagotować wodę z fasolą – bez przykrycia. Chwilę pogotować w wysokiej temperaturze – około 15 minut. Następnie zmniejszyć temperaturę i gotować (pod przykryciem) jeszcze przez 30 do 60 minut – zależnie od gatunku. Czym grubsza fasola, tym dłużej gotujemy.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Ile gotować fasolę”…

Ile gotować fasolę szparagowa

Od momentu, kiedy zawrze woda, gotuję żółtą fasolkę od 4 do 10 minut. Im fasolka młodsza, tym szybciej się gotuje. Trzeba próbować w trakcie, wyłowić jedna lub dwie i zjeść. Fasolkę przelewam przez sito, lekko polewam zimną wodą, żeby zatrzymać proces gotowania i nakładam.

Ile gotować fasolę biała

Garnek wstawiam na gaz i zagotowuje bez pokrywki. Tak gotuję na dużym gazie przez 10 minut. Następnie przykrywam pokrywkę i gotuję 60-90 minut, zależnie, czy jest to odmiana Piękny Jaś czy drobniejsza na przykład Perłowa. Po 60 minutach wyławiam jedną fasolę i próbuję.

Gotowanie fasoli bez moczenia

szybka metoda: zalej fasolę w garnku wodą z zapasem ok. 5 cm, dodaj szczyptę soli i zagotuj; po zagotowaniu pozostaw na godzinę, odcedź i przepłucz. Bez namaczania: jeśli nie masz czasu na moczenie, po prostu gotuj fasolę godzinę lub dłużej; stosując tę metodę pamiętaj, aby woda zawsze pokrywała fasolę.

Młoda fasola jaś jak gotować

Fasolę płuczę, przekładam do garnka, zalewam wodą, solę i gotuję, aż będzie prawie miękka (około 40 minut, ale czas gotowania może być różny w zależności od świeżości ziaren). W razie potrzeby uzupełniam wodę, żeby fasola była całkowicie zanurzona w wodzie.

Ile gotować fasolę czerwoną

W tym celu umieść opłukane ziarna fasoli umieść w rondlu z wodą w proporcji 2-3 szklanki wody na filiżankę fasoli. Możesz zostawić fasolę na co najmniej 8 godzin. Jeśli zależy ci na szybszej opcji przygotowania, postaw rondel na niewielkim ogniu i gotuj przez 2 minuty.

Jak gotować fasolę

Zagotować wodę z fasolą – bez przykrycia. Chwilę pogotować w wysokiej temperaturze – około 15 minut. Następnie zmniejszyć temperaturę i gotować (pod przykryciem) jeszcze przez 30 do 60 minut – zależnie od gatunku. Czym grubsza fasola, tym dłużej gotujemy.

Ile gotować fasolę zielona

Od momentu, kiedy zawrze woda, gotuję zielona fasolkę od 10 do 20 minut. Im fasolka młodsza, tym szybciej się gotuje. Trzeba próbować w trakcie, wyłowić jedna lub dwie i zjeść. Fasolkę przelewam przez sito, lekko polewam zimna woda, żeby zatrzymać proces gotowania i nakładam.

Ile moczyć fasolę do fasolki po bretońsku

Fasolę wsypuję do garnka i zalewam poczwórną ilością wody. Zależnie od gatunku moczę 8-12 godzi. Fasolę białą moczę przez noc. Generalnie zasada jest taka, że żadnej fasoli bez względu na gatunek nie powinno się moczyć ponad 12 godzin, ponieważ po tym czasie zaczynają się procesy fermentacyjne.