Pytanie Rozwiązane

Ile kcal ma łyżeczka miodu

Ocena: 5/5

Biały cukier zawiera ponadto mniej kalorii niż miód – 1 łyżeczka cukru to ok. 16 kcal, podczas gdy 1 łyżeczka miodu zawiera prawie 23 kcal, co stanowi ok. 2% dziennego zapotrzebowania energetycznego dla kobiety, które wynosi 2000 kcal.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Ile kcal ma łyżeczka miodu”…

Czy miód tuczy

Niestety w obu tych słodkościach znajdziemy glukozę i fruktozę, które wspomagają odkładanie się tłuszczyku pod skórą. No cóż, nie można mieć przecież wszystkiego. Warto jednak pamiętać, że chociaż miód – jak wszystkie słodkości – jest tuczący, spożywamy go głównie dla jego właściwości zdrowotnych.

Ile miodu dziennie

Jeśli lubimy jego smak i chcemy zadbać o zdrowie możemy przyjmować dziennie 40-100 g miodu, który przelicza się również jako 1 g na 1 kg masy ciała. U dzieci w wieku 3-18 lat zaleca się przyjmowanie dziennie 15-50 g miodu, a najmłodsze dzieci powyżej 1 roku życia nie powinny przekraczać dawki ok. 7,5 g dziennie.

Miód rzepakowy kcal

Ze względu na łatwą przyswajalność jest wskazany dla osób dbających o wagę. Choć 100 g miodu rzepakowego dostarcza ponad 300 kcal, są one dość szybko spalane przez organizm. Jednak osoby z cukrzycą powinny na ten miód, podobnie jak na inne miody, uważać, ponieważ ma wysoki indeks glikemiczny.

1 łyżka miodu ile to ml

1 łyżka ma zawsze pojemność 15 ml, czyli 15 g.

Ile waży łyżeczka miodu

Łyżeczka miodu waży 12g.