Pytanie Rozwiązane

Ile kosztuje aparat na zęby stały

Ocena: 5/5

Średni koszt aparatu standardowego (metalowego) mieści się w granicach 1500–1700 zł za jeden łuk, natomiast za ceramiczne lub kryształowe zamki należy zapłacić 2000–3000 zł. Cena jednego łuku niewidocznego aparatu lingwalnego przekracza 6000 zł. Do ceny aparatu należy doliczyć 100–300 zł za każdą wizytę kontrolną.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Ile kosztuje aparat na zęby stały”…

Ile kosztuje aparat na zęby 2021

Koszt stałego aparatu na zęby jest zróżnicowany ze względu na użyte do jego konstrukcji materiały. Aparat o zamkach metalowych: 2-3 tysiące złotych za 1 łuk. Aparat porcelanowy: 2,5-4 tysiące złotych za 1 łuk. Aparat kryształowy – 3,5 – 5 tysięcy złotych za 1 łuk.

Najtańszy aparat na zęby

Najtańszym i jednocześnie najpopularniejszym aparatem ortodontycznym jest aparat metalowy. Choć jego cena jest stosunkowo niska, to aparat ten skutecznie niweluje wady zgryzu i prostuje zęby. Jeśli masz uczulenie na nikiel, nie musisz rezygnować z leczenia aparatem metalowym.

Ile kosztuje aparat na zęby dla dzieci

Najniższe ceny mają zdejmowane aparaty dla dzieci. Cena nakładkowych aparatów ortodontycznych dla dzieci waha się między 300 a 500 zł za jeden łuk zębowy. W przypadku ceny aparatów stałych zaczynają się one od 1500 zł do 2000 zł w przypadku tradycyjnego aparatu ortodontycznego.

Ile się czeka na aparat ortodontyczny z NFZ

Niestety na aparat ortodontyczny na NFZ czeka się dość długo. W zależności od miejscowości, kolejka wynosi od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Dobrze więc, jest jeśli od wczesnych lat dziecko znajduje się pod opieką stomatologiczną.

Niewidoczny aparat ortodontyczny cena

6000 zł – aparat Incognito Lite. 7000 zł – aparat lingwalny WIN. 8000 zł – aparat Incognito.

Ile kosztuje aparat na zęby zdejmowany

Niewidoczne alignery i precyzja leczenia – przeźroczysty aparat ortodontyczny, zdejmowany na czas posiłku, to zupełnie nowa jakość w dziedzinie prostowania zębów. Cena przeźroczystego aparatu na zęby – od 6000 zł kompletne leczenie.