Pytanie Rozwiązane

Ile miodu dziennie

Ocena: 5/5

Jeśli lubimy jego smak i chcemy zadbać o zdrowie możemy przyjmować dziennie 40-100 g miodu, który przelicza się również jako 1 g na 1 kg masy ciała. U dzieci w wieku 3-18 lat zaleca się przyjmowanie dziennie 15-50 g miodu, a najmłodsze dzieci powyżej 1 roku życia nie powinny przekraczać dawki ok. 7,5 g dziennie.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Ile miodu dziennie”…

Co stanie się z Twoim ciałem jeśli zaczniesz jeść miód codziennie przed snem

Jak już udowodniliśmy, nawet łyżeczka miodu przed snem dostarczy naszemu organizmowi zdrowej energii do odżywczego snu, którego brak może prowadzić do otyłości, nadciśnienia, cukrzycy typu 2 i chorób serca. Sen jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia!

Picie miodu na czczo

woda miodowa pita na czczo, pół godziny przed śniadaniem poprawia perystaltykę jelit i zmniejsza skłonność do zaparć. jej regularne picie poprawia trawienie, przyspiesza metabolizm. rozpuszczony w wodzie miód pomaga na bezsenność.

Jedzenie miodu codziennie

Miód wzmacnia serce, koi nerwy, ożywia mózg, goi rany. Ma właściwości antybakteryjne – niektóre bakterie zwalcza lepiej niż antybiotyki. Do tego miód świetnie sprawdza się jako kosmetyk. Warto wprowadzić miód do codziennego menu.

Nadużywanie miodu skutki

Skutki uboczne nie są śmiertelne, a objawy znikają do dwóch godzin od spożycia. Na początku osoba zatruta odczuwa przyjemne pobudzenie. Kolejnymi symptomami są: zawroty głowy, osłabienie, nadmierna potliwość, wymioty czy mdłości. U osób wrażliwych objawy mogą wydłużyć się do maksymalnie dwóch dni.

Jak spożywać miód

Tak naprawdę najważniejszą zasadą przy spożywaniu miodu jest ta, by nie dodawać go do bardzo gorących napojów. Dlatego jeśli wsadzasz łyżeczkę z miodem do herbaty tuż po jej zalaniu wrzątkiem to równie dobrze możesz używać rafinowanego cukru. Dlaczego? Bo powyżej 40°C miód traci swoje cenne właściwości.

Kto nie powinien jeść miodu

Miodu nie powinny spożywać dzieci, które nie ukończyły 1 roku życia – po tym czasie, można wprowadzać już niewielkie ilości. Dzieje się tak ze względu na potencjalne skażenie bakteriami beztlenowymi z rodzaju Clostridium botulinum częściej kojarzone jako jad kiełbasiany, bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia.

Ile gram ma łyżeczka miodu

Dużo wyższy jest również ciężar właściwy miodu – 1 łyżeczka to 12g, podczas gdy 1 łyżeczka białego cukru waży 5g. Biały cukier zawiera ponadto mniej kalorii niż miód – 1 łyżeczka cukru to ok.