Pytanie Rozwiązane

Ile może wzrośnie AC po szkodzie?

Ocena: 5/5

Teoretycznie, spowodowanie jednej szkody w OC powinno podnieść twoją składkę na kolejny rok o 10%. Bo o tyle obniża twój ubezpieczyciel zniżki za bezszkodową jazdę. Praktycznie, oferta na kontynuację umowy może opiewać na kwotę… 100% wyższą.

Po jakim czasie mija szkoda?

Okres, po którym część lub całość zniżek przepada, zależy od towarzystwa ubezpieczeniowego. Niektórzy ubezpieczyciele już po dwóch latach zabierają wszystkie wypracowane bonusy, inni odliczają po 10% za każdy rok przerwy. Są również tacy, którzy honorują nawet 5-letni brak ubezpieczenia.

Czy opłaca się zgłaszać szkodę z AC?

Czy zawsze opłaca się zgłaszać szkodę z AC? Niekoniecznie. Pamiętaj, że każde zgłoszone zdarzenie, nawet drobne stłuczenie, jest odnotowywane przez ubezpieczyciela, w związku z czym możesz stracić wypracowane wcześniej zniżki za brak szkód.

Czy na AC są zniżki?

Przyjęło się, że ubezpieczyciel przydziela kierowcy 10% zniżki za każdy rok bezszkodowej jazdy. Jednak każde towarzystwo ma własne zasady, według których nalicza zniżki. Większość towarzystw rozpatruje zniżki OC i AC osobno.

Ile czasu na zgłoszenie szkody z AC?

Niezwłocznie lub 24 godziny – tylko tyle czasu możesz mieć na zgłoszenie szkody z polisy autocasco. Sprawdź koniecznie zapisy swojej umowy, bo przekroczenie terminu może wiązać się z pomniejszeniem lub nawet odmową wypłaty odszkodowania.

Czy opłaca się kupić AC?

Ubezpieczenie AC chroni również w przypadku kradzieży samochodu. Właśnie dlatego warto się na nie zdecydować podczas zakupu drogiej marki auta lub zupełnie nowego pojazdu z salonu. Tylko ta polisa może zapewnić Ci zwrot kosztów za naprawę poważnych awarii.

Ile czasu widnieje szkoda w OC?

Jeden rok bez wypadku na koncie kierowcy to 10% zniżki. Standardowo po 6. latach bezpiecznej jazdy możesz uzyskać zniżki w wysokości 60%. Każda szkoda powoduje natomiast utratę 10%.

Po jakim czasie zniżki przechodzą na współwłaściciela?

Ubezpieczyciel Maksymalna zniżka Po ilu latach przysługuje?
Proama 70% 6 lat
You Can Drive 60% 3 lata
Wiener 60% 10 lat
Uniqa 80% (dla kierowców z najdłuższą historią w OC) 3 lata

Czy sprawcą wypadku musi zgłosić szkodę?

Inaczej w przypadku, gdy po kolizji szkoda jest niewielka czy nawet niewidoczna, sprawca powinien zaproponować zgłoszenie szkody poszkodowanemu, ale nie musi jej zgłaszać. Natomiast na pewno o odszkodowanie z OC sprawcy może się ubiegać poszkodowany. Zgłoszenia najlepiej dokonać niezwłocznie.

Jak zgłosić szkodę AC warta?

Aby zgłosić szkodę telefonicznie, zadzwoń pod numer:

  1. 801 308 308 – z Polski.
  2. +48 502 308 308 – z zagranicy.
  3. +48 22 23 22 738 lub +48 22 52 22 738 – całodobowe centrum operacyjne.

Dodaj komentarz