Pytanie Rozwiązane

Ile piec cala kaczke

Ocena: 5/5

Piekarnik nagrzać do 200 stopni. Kaczkę wstawić do piekarnika i piec przez 15 minut. Temperaturę zmniejszyć do 180 stopni i piec kaczkę przez ok. 2 godziny.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Ile piec cala kaczke”…

Pieczenie kaczki w piekarniku z termoobiegiem

Pół godziny w temperaturze 220 stopni (z termoobiegiem 200 stopni). Potem przykręć temperaturę do 200 stopni (180 stopni z termoobiegiem) i obracaj kaczkę na boki co 15-20 minut. Potem piecz kaczkę 15-20 minut na brzuchu. Na koniec wstaw ją piersiami do góry i piecz przez godzinę.

Przepis na kaczkę z jabłkami i majerankiem

Umytą i osuszoną kaczkę nacieram dokładnie od wewnątrz i na wierzchu majerankiem oraz solą. Następnie wkładam do lodówki na minimum 2 godziny. Jabłka obieram, pozbawiam z gniazd nasiennych,kroję na mniejsze części, obtaczam w majeranku i nadziewam kaczkę.

Kaczka pieczona przepis babci

Obierz 2-3 jabłka i pokrój w cząstki. Wymieszaj z resztą majeranku, napełnij kaczkę, a otwór w tuszce zaszyj. Kaczkę włóż do natłuszczonej brytfanny, skrop wodą, wstaw do piekarnika nagrzanego do 170-190°C. Piecz, polewając mięso wypływającym tłuszczem.

Kaczka z jabłkami i żurawiną

Piekarnik nagrzewamy do 200 stopni. Jabłka obieramy, kroimy na małe kawałki i mieszamy z żurawiną i majerankiem. Takim farszem nadziewamy kaczkę (zostawiamy trochę jabłek do dołożenia na koniec pieczenia). Podlewamy wodą, przykrywamy i pieczemy około 1 godz.