Pytanie Rozwiązane

Ile piec lososia

Ocena: 5/5

Dlatego: Łososia w folii pieczemy około 20-40 minut (w zależności od wielkości kawałka). Łososia w naczyniu żaroodpornym około 20-30 minut. Łososia bez przykrycia (na blasze do pieczenia lub kratce) – maksymalnie 15-20 minut.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Ile piec lososia”…

Ile piec łososia w folii

Folię zawiń. Piekarnik rozgrzej do 180°C, wstaw blaszkę, piecz 30 minut, pod koniec pieczenia lekko rozchyl folię, by łosoś się przyrumienił. Gotowego łososia podawaj z sosem z mirabelek.

Jak upiec łososia na patelni

Łososia myję i osuszam ręcznikiem papierowym. Solę, posypuję mielonym pieprzem oraz suszonym estragonem. Rozgrzewam 2 łyżki oleju na patelni, układam skórą do dołu i smażę 3-4 minuty. Przekładam na druga stronę i smażę 3-4 minuty aż stanie się złoty.

Jak piec łososia ze skórą

Ścieramy na drobnej tarce skórkę z całej cytryny i wcieramy razem z solą i pieprzem w rybę. Do dość dużego naczynia żaroodpornego (musi wejść łosoś i warzywa po bokach) wlewamy oliwę, sporo i umieszczamy w nim nasz filet skórą do góry. Wrzucamy do piekarnika (środkowa półka) i pieczemy 14 minut.

Cały łosoś z piekarnika

Tak naszykowaną rybę zwinąć w folię aluminiową, wstawić do piekarnika nagrzanego do temperatury 180°C i piec przez około 40 minut. Łososia podawać nieco już ostygniętego, najlepiej smakuje na drugi dzień na zimno. Podawać z ulubioną sałatą.

Łosoś z piekarnika w folii z masłem

Wyjmij rybę z lodówki, każdą ułóż na kawałku folii, nałóż po łyżeczce masła i posyp koperkiem. Połóż po 2 plasterki cytryny. Folię zawiń. Piekarnik rozgrzej do 180°C, wstaw blaszkę, piecz 30 minut, pod koniec pieczenia lekko rozchyl folię, by łosoś się przyrumienił.