Pytanie Rozwiązane

Ile trwa zakładanie aparatu

Ocena: 5/5

Zabieg założenia aparatu ortodontycznego jest czasochłonny – pacjent musi przygotować się na dłuższą wizytę. Najczęściej ortodonta na założenie aparatu potrzebuje od 45 minut do 2 godzin. Jeżeli wada jest bardzo skomplikowana, zabieg zakładania aparatu ortodontycznego może się wydłużyć.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Ile trwa zakładanie aparatu”…

Ile trwa zakładanie jednego łuku

Zabieg zakładania stałego aparatu zwykle trwa około 1,5 godziny. Rozłożony jest też na kilka etapów, w zależności od tego, czy zakłada się aparat na jeden czy oba łuki.

Ile trwa zakładanie aparatu na dol

Zakładanie aparatu ortodontycznego trwa od 45 minut do 2 godzin. Czas ten może się jednak wydłużyć, jeżeli u pacjenta stwierdzono bardzo poważną wadę zgryzu. Z tego względu na wizytę, podczas której lekarz będzie zakładał aparat, warto zarezerwować wolny dzień.

Czy zakładanie aparatu boli

Aparat ortodontyczny zakładany na stałe ma za zadanie wyprostować zęby. Aby działał, do zębów montuje się specjalne zamki, przez które przeprowadza się drucik. Naciąga się go tak, by „ciągnął” zęby w odpowiednią stronę. Samo zakładanie aparatu nie jest więc bolesne.

Jak długo bolą zęby po założeniu aparatu

Po okresie 3-4 dni (u niektórych pacjentów szybciej), ból zupełnie ustaje. Uwaga! Jeżeli ból utrzymuje się przez dłuższy czas, należy zgłosić się do lekarza – ortodonta w Warszawie z całą pewnością wyjaśni, skąd bierze się ból i spróbuje rozwiązać problem. Aparat na zębach może ocierać śluzówkę.

Ile kosztuje aparat na zęby

Średni koszt aparatu standardowego (metalowego) mieści się w granicach 1500–1700 zł za jeden łuk, natomiast za ceramiczne lub kryształowe zamki należy zapłacić 2000–3000 zł. Cena jednego łuku niewidocznego aparatu lingwalnego przekracza 6000 zł. Do ceny aparatu należy doliczyć 100–300 zł za każdą wizytę kontrolną.