Pytanie Rozwiązane

Ile trzymac henne na brwiach

Ocena: 5/5

Ile trzymać hennę na brwiach ? Czas jest zwykle podany na opakowaniu, ale lepiej zakładać kilka minut (szczególnie w przypadku jasnych brwi).

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Ile trzymac henne na brwiach”…

Ile trzymać hennę na brwiach Delia

Hennę na brwiach trzymałam ponad 5 minut. Na opakowaniu producent pisze, żeby trzymać 5-10 minut.

Ile trzymać hennę na brwiach zapytaj

Internautki, zapytane o to, ile trzyma się henna, odpowiadają zazwyczaj, że ok. 10 dniu, ale są też takie panie, którym efekt trzymał się do dwóch lub nawet trzech tygodni.

Ile trzymać hennę na brwiach RefectoCil

Im mocniejszy efekt chcemy uzyskać, tym więcej czasu trzymamy hennę. Zalecany czas to 5-10 minut, ja trzymam 10.

Czy henna niszczy brwi

Henna nie niszczy włosów, dlatego nie ma niebezpieczeństwa uszkodzeń i nie zaszkodzi im nawet systematyczne stosowanie. Dlatego używaj henny wtedy, kiedy potrzebujesz trwałego efektu podkreślenia brwi.

Co zrobić żeby henna trzymała się dłużej na brwiach

By efekt po farbowaniu utrzymywał się dłużej, polecamy jak najmniej dotykać brwi, nie korzystać z tłustych kosmetyki do demakijażu, a także przez pierwsze 24 godziny nie moczyć brwi, nie stosować peelingów na twarz, nie korzystać z złuszczających zabiegów kosmetycznych.

Henna brwi ile kosztuje

Cena za tę usługę w mniejszych miastach i mniej popularnych salonach wynosi zwykle między 10 a 25 zł. W większych miastach możemy spodziewać się ceny od 20 do 40 zł. Pełen pakiet profesjonalnej stylizacji brwi (henna + regulacja) może kosztować między 30 a 60 zł.

Jak działa henna do brwi

Warto pamiętać, że henna to nie jest farba. Nie wnika w strukturę włosa tak jak tradycyjna farba i nie zawiera szkodliwych środków chemicznych. Zamiast tego oplata włosy, jednocześnie łącząc się przy tym z keratyną. Dzięki temu włosy już po jednym zastosowaniu stają się odżywione, grube i lśniące.