Pytanie Rozwiązane

Ile waży kalafior

Ocena: 5/5

Średni, surowy kalafior waży 1100 g. Warzywo po usunięciu niejadalnej części głąba waży 880 g.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Ile waży kalafior”…

Ile waży Kalafior gotowany

Porcja gotowanego kalafiora waży 200g.

Kalafior kalorie gotowany

Gotowany kalafior jest produktem niskokalorycznym, zawiera tylko 19 kcal w 100 g. Dodatkowo dostarcza węglowodanów i białka. Jak na swoją niską wartość energetyczną posiada dużo błonnika pokarmowego. Gotowany kalafior jest źródłem witaminy C, folianów oraz potasu.

Ile kalorii ma Puree z kalafiora

Kalafior posiada silne właściwości bakteriostatyczne, dlatego szczególnie polecany jest osobom zmagającym się z wrzodami i innymi schorzeniami układu pokarmowego. 100 g kalafiora dostarcza tylko 23 kcal.

Ile waży glowka kalafiora

Średni, surowy kalafior waży 1100 g. Warzywo po usunięciu niejadalnej części głąba waży 880 g.

Na co szkodzi kalafior

Kalafior – razem z innymi warzywami z rodziny kapustnych, takimi jak kapusta, brokuły, zalicza się do grupy warzy wolotwórczych. Zawierają one substancje, które zaburzają wchłanianie jodu z pożywienia. W związku z tym spożywanie ich, ale w dużej ilości, może dawać objawy niedoczynności tarczycy.

Ile kalorii ma Kalafior z bułką tartą i masłem

Porcja produktu Kalafior z bułką tartą to zazwyczaj 100g. Kalafior z bułką tartą w porcji 100g ma 65 kcal oraz 3g białka.

Kalafior ile gotować

Do gotującej się wody delikatnie włóż kalafior. Pomóż sobie łyżką cedzakową, aby nie pochlapać się gorącą wodą. Gotuj na średnim ogniu bez przykrycia. Średniej wielkości kalafior będzie potrzebował około 15 minut, by odpowiednio zmięknąć i się nie rozgotować.