Pytanie Rozwiązane

Jak długo aparat na zęby

Ocena: 5/5

Przyjmuje się, że czas leczenia ortodontycznego trwa od 12 do 18 miesięcy. Jest to dość długo, ale zwróć uwagę na to, że zęby przemieszczają się bardzo powoli. To naprawdę musi potrwać. Indywidualny czas noszenia aparatu ortodontycznego jest bardzo zróżnicowany i zależy od wielu czynników.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Jak długo aparat na zęby”…

Ile kosztuje aparat ortodontyczny

Średni koszt aparatu standardowego (metalowego) mieści się w granicach 1500–1700 zł za jeden łuk, natomiast za ceramiczne lub kryształowe zamki należy zapłacić 2000–3000 zł. Cena jednego łuku niewidocznego aparatu lingwalnego przekracza 6000 zł. Do ceny aparatu należy doliczyć 100–300 zł za każdą wizytę kontrolną.

Jak długo bolą zęby po założeniu aparatu

Po okresie 3-4 dni (u niektórych pacjentów szybciej), ból zupełnie ustaje. Uwaga! Jeżeli ból utrzymuje się przez dłuższy czas, należy zgłosić się do lekarza – ortodonta w Warszawie z całą pewnością wyjaśni, skąd bierze się ból i spróbuje rozwiązać problem. Aparat na zębach może ocierać śluzówkę.

Ile kosztuje aparat na zęby stały 2020

W przypadku ceny aparatów stałych zaczynają się one od 1500 zł do 2000 zł w przypadku tradycyjnego aparatu ortodontycznego. Jeżeli wybierzemy aparat estetyczny lub lingwalny wówczas jego cena może wzrosnąć nawet do 8–9 tys. zł.

Ile nosi się aparat retencyjny

To, jak długo pacjent będzie użytkował aparat retencyjny, zależy od decyzji ortodonty. Przyjmuje się, że minimalny okres użycia retainera powinien trwać dwa razy dłużej niż aparatu ortodontycznego. Pacjenci, którzy nosili aparaty stałe przez 2 lata, powinni przygotować się na co najmniej 4 lata retencji.

Zbyt długie noszenie aparatu ortodontycznego

Na pytanie, czy zbyt długie noszenie aparatu na zębach jest szkodliwe, Buzzato odpowiada, że niekoniecznie. Jednak aparat nazębny utrudnia dbanie o higienę jamy ustnej, co może doprowadzić do odwapnienia kości.