Pytanie Rozwiązane

Jak długo gotują się jajka na twardo

Ocena: 5/5

Nalej do garnka wodę i włóż do niej jajka. Czekaj aż woda się zagotuje. Od momentu zagotowania się wody, gotuj jajka dokładnie 8 minut. Po upływie tego czasu wylej wodę z garnka.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Jak długo gotują się jajka na twardo”…

Gotowanie jajek na miękko od zimnej wody

Najpierw wkładam jajka do garnka, zalewam je zimną wodą i zagotowuję. Gdy tylko woda zaczyna wrzeć zmniejszam ogień na zupełnie mały. Gotuję 3 minuty, jeśli jajka mają być na miękko; 4 minuty, jeśli białko ma być ścięte, a żółtko płynne; 5 minut, jeśli mam ochotę na żółtko lekko ścięte.

Zasady gotowania jajek

Jajka na twardo powinny być gotowane od 8 do 10 minut, natomiast jajka na miękko gotujemy od dwóch do czterech minut ( w zależności od wielkości jajka). Możemy również ugotować jajko na półmiękko i ta opcja zawiera do 6 minut.

Jak ugotować jajko na miękko bez zegarka

Drugi sposób przyrządzenia jajka na miękko sprawdzi się u osób, które nie mają pod ręką zegarka – wystarczy zanurzyć jajko w wodzie i postawić na wolnym ogniu. Gdy woda zacznie wrzeć, jajko będzie ugotowane na miękko.

Jajka na miękko XL

To ile czasu potrzeba aby jajko ugotowało się na miękko zależne jest od jego wielkości i czasu gotowania Do rondla włóż jajko i wlej tyle wody aby całkowicie je zakryć. W sklepach dostępne są cztery rozmiary: S, M, L i XL, gotuj zatem analogicznie 2, 3, 4 i 5 minut.