Pytanie Rozwiązane

Jak długo gotujemy kukurydze

Ocena: 5/5

Można oczywiście przekroić kolby na pół, jeżeli nie mamy dużego garnka. Zagotowujemy wodę z cukrem (2 łyżki na 4 kukurydze), następnie wkładamy kukurydzę i doprowadzamy do wrzenia. Jak długo gotować kukurydzę? Wystarczy około 10-15 minut od momentu ponownego zagotowania.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Jak długo gotujemy kukurydze”…

Ile gotować kukurydzę na ryby

Poradzę aby kukurydzę gotować od 30 do 60 minut. Po gotowaniu zostawiam garnek z kukurydzą przykrywam pokrywką i kukurydza ładnie do siebie dochodzi. Ziarenka są idealne bez mała takie jak z puszki. UWAGA: Nie należy gotować kukurydzę z pokrywką.

Jak gotować kukurydzę

Zagotowujemy wodę z cukrem (2 łyżki na 4 kukurydze), następnie wkładamy kukurydzę i doprowadzamy do wrzenia. Jak długo gotować kukurydzę? Wystarczy około 10-15 minut od momentu ponownego zagotowania. Czas jest uzależniony od liczby kolb oraz wielkości.

Kukurydza gotowana Lidl jak zrobić

Do dużego garnka wlewamy wodę, dodajemy cukier i wrzucamy obrane kolby kukurydzy. Doprowadzamy do wrzenia i gotujemy nie dłużej niż 8 minut.

Gotowanie kukurydzy z mlekiem

Mleko (powinno go być tyle, żeby zakryło kukurydzę) zagotuj z cukrem i masłem. Do mleka włóż kukurydzę, przykryj i gotuj na niewielkim ogniu, do miękkości, 10-15 minut*. Podawaj gorącą, posypaną gruboziarnistą solą i wiórkami masła, jako przekąskę lub dodatek do dań głównych.

jak ugotować kukurydzę, żeby była miękka

Kolby układamy na dnie rondla, a następnie zalewamy je wodą na tyle, żeby dokładnie je zakryć. Jeżeli chcemy, żeby nasza kukurydza była miękka gotujemy ją około dziesięciu minut. Jeżeli będziemy gotować ją krócej ziarna będą w środku twarde. To samo stanie się w przypadku zbyt długiego gotowania.

Ile gotować kukurydzę cukrową

Zagotowujemy wodę z cukrem (2 łyżki na 4 kukurydze), następnie wkładamy kukurydzę i doprowadzamy do wrzenia. Jak długo gotować kukurydzę? Wystarczy około 10-15 minut od momentu ponownego zagotowania.