Pytanie Rozwiązane

Jak długo kot jest w ciąży

Ocena: 5/5

Kocia ciąża trwa od 61 do 72 dni, ale za średnią jej długość uznaje się 66 dni. O ile pierwsze trzy tygodnie przebiegają właściwie bez żadnych objawów, to w 3.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Jak długo kot jest w ciąży”…

Kiedy kotka może zajść w ciążę

Kotka może zostać zapłodniona w okresie rui, czyli kilka razy do roku. Zaleca się, by nie zachodziła w ciążę przed ukończeniem 18 miesięcy i osiągnięciem 2,5 kg masy ciała, mimo że już około 6. miesiąca życia zwykle jest zdolna do rozrodu.

Zachowanie kota a ciąża

Często jest ospała, osowiała i ociężała. Kot w ciąży może też o wiele częściej mruczeć, a także stać się o wiele bardziej przyjacielski niż dotychczas (jeżeli wolał unikać kontaktu) albo na odwrót – przestać zwracać uwagę na człowieka. Tak naprawdę każdy kot w ciąży zachowuje się nieco inaczej niż zwykle.

Ile kotów rodzi kotka za pierwszym razem

Kotki rodzą zazwyczaj 3-6 kociąt, ale może się zdarzyć, że w miocie będzie ich więcej lub urodzi się tylko jeden kociak. Masa noworodka powinna wynosić 90-120g. Czas wypierania płodów to zwykle 2-6 godzin, ale bywa i tak , że poród trwa 10-12 godzin i jest to w granicach normy.

Sterylizacja kotki w ciąży

Jeżeli ciąża jest nieplanowana, zabierz kotkę do lekarza jak najszybciej, ponieważ możliwe jest jej wysterylizowanie podczas ciąży. Oczywiście jeżeli nie chcesz, aby Twój kot zaszedł w ciążę, poddaj go sterylizacji jak najwcześniej.

Kot w ciąży

Kocia ciąża trwa od 61 do 72 dni, ale za średnią jej długość uznaje się 66 dni. O ile pierwsze trzy tygodnie przebiegają właściwie bez żadnych objawów, to w 3. –4. tygodniu dadzą się zaobserwować zmiany w wyglądzie sutków, a w 5.