Pytanie Rozwiązane

Jak długo krwawi się po porodzie

Ocena: 5/5

Zjawisko to często określane jest jako krwawienie po porodzie i trwa około 4 tygodni. Krwawienie po porodzie towarzyszy oczyszczaniu i obkurczaniu się macicy, która musi wrócić do stanu sprzed ciąży, co oznacza zmianę jej masy z 1000 g do 50-70 g.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Jak długo krwawi się po porodzie”…

Odchody połogowe zapach

Odchody poporodowe w pierwszych dniach połogu są krwiste, a ich zapach powinien być lekko słodkawy. Nieprzyjemna woń może się pojawić, gdy odchody połogowe zostaną zakażone bakteriami gnilnymi, które znajdują się w pochwie. Jest to sygnał, że w drogach rodnych rozwija się jakieś zakażenie.

Ile trwa połóg po porodzie naturalnym

Połóg to okres intensywnej regeneracji zarówno po porodzie siłami natury, jak i cesarskim cięciu. Kobieta odczuwa wówczas silne zmęczenie, spadek energii, a jej organizm powoli wraca do stanu sprzed porodu. Połóg zazwyczaj trwa około 2 miesiące po urodzeniu potomka.

Powrót krwawienia po połogu

Po około 10-dniach po porodzie plamienie powinno być rzadsze i przybierać barwę żółto-białą. Jeśli w 6 tygodni po porodzie nadal występuje krwawienie, nie wolno tego bagatelizować i natychmiast skierować się do lekarza ginekologa. Warto zaznaczyć, że krwawienie w połogu nie dotyka jedynie macicy.

Przyczyny nawrotu krwawienia w połogu

Ich przyczyną są zazwyczaj resztki łożyska w macicy lub problemy macicy z obkurczaniem. Jeżeli mają się pojawić to zazwyczaj dzieje się tak w pierwszym tygodniu po porodzie, niestety znam sytuacje gdzie taki krwotok nastąpił nawet 3 tygodnie po porodzie, a teoretycznie może wystąpić i później.

Nawrót krwawienia po cesarce

nagłe zatrzymanie krwawienia lub jego znaczny nawrót, należy bezwzględnie udać się do lekarza. Specjalista zbada mamę i oceni, czy w macicy zostały jakiekolwiek resztki łożyska i czy prawidłowo się ona obkurcza. Krwawienie w połogu nie powinno mieć przykrego zapachu.

Ile trwa krwawienia po porodzie cc

Krwawienie będzie przypominało okres i może trwać 3-4 tygodnie. Po cesarskim cięciu macica musi tak samo obkurczyć się jak po porodzie drogami natury. Może to być dość bolesne, ale skurcze świadczą o tym, że wszystko wraca do normy.