Pytanie Rozwiązane

Jak długo mierzyć temperaturę termometrem rtęciowym

Ocena: 5/5

Jak długo mierzyć temperaturę termometrem rtęciowym? Zaleca się by pomiar trwał około pięciu minut. W przypadku dzieci normalna temperatura to około 36,4 stopnie Celsjusza, natomiast u dorosłych waha się ona w granicach od 35,4 do 37 stopni Celsjusza.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Jak długo mierzyć temperaturę termometrem rtęciowym”…

Jak mierzyć temperaturę termometrem rtęciowym

Termometr rtęciowy trzeba przed użyciem wstrząsnąć, tak by słupek rtęci ustawić ok. 36,6°C. Takim termometrem mierzy się temperaturę pod pachą ok. 3-4 minuty, a w odbycie ok.

Gdzie mierzyć temperaturę termometrem elektronicznym

Najprostszy sposób mierzenia temperatury urządzeniem dotykowym to włożenie termometru elektronicznego pod pachę lub do ust. Termometr elektroniczny pod pachą powinien ściśle przylegać do skóry, należy go przytrzymywać pachą podczas pomiaru.

Mierzenie temperatury pod pachą

mierzenie temperatury pod pachą – termometr należy umieścić pod pachą. Końcówka termometru powinna ściśle i bezpośrednio przylegać do skóry pachy. Przez cały czas pomiaru termometr należy przyciskać ramieniem.

Prawidłowa temperatura pod pachą

W Polsce temperatura ciała powszechnie mierzona jest pod pachą; prawidłowy wynik mieści się w przedziale 36,4–37,0 °C.

Gdzie mierzyć temperaturę na czole czy skroni

Jeżeli zapytacie lekarza, gdzie powinno się mierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym, to wyjaśni Wam, że na środku czoła. Jest to miejsce bez włosów (włosy na skroni mogą zaburzać pomiar) i blisko mózgu, który jest najważniejszym i najwrażliwszym narządem w organizmie.

Mierzenie temperatury pod językiem

Końcówkę termometru umieszczamy pod językiem i uważając aby nie przygryzać termometru dokonujemy pomiaru do momentu aż usłyszymy sygnał dźwiękowy. Właściwa temperatura mierzona w ustach to 36,8 stopnia Celsjusza. Pomiar przyjmuje się za dokładniejszy niż w przypadku pomiaru pod pachą.

Mierzenie temperatury na szyi

Kiedy spada gorączka, na czole może wystąpić pot, który obniża temperaturę skóry. Można wtedy dokonać pomiaru temperatury z szyi, z odległości około 2,5 cm (1 cala) poniżej ucha zewnętrznego (płatka usznego).