Pytanie Rozwiązane

Jak długo moczyć śledzie

Ocena: 5/5

Jeśli moczysz je w wodzie, przeznacz na to około 4 godzin. Natomiast mleko działa szybciej i dwie godziny moczenia powinny wystarczyć. Niezależnie od tego, czy moczysz w wodzie lub mleku – pamiętaj, że śledzie powinny być zimne.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Jak długo moczyć śledzie”…

Jak moczyć płaty śledziowe

Płaty śledziowe wystarczy włożyć do zimnej wody tylko na godzinę. Jeśli w dalszym ciągu sól będzie mocno wyczuwalna, pomocz jeszcze 2-3 godziny, ale co godzinę zmieniaj wodę na świeżą. Im dłużej będziesz moczyć śledzie, tym będą łagodniejsze w smaku.

Jak długo moczyć śledzie solone z beczki

Moczenie śledzi może potrwać od kilku do nawet kilkudziesięciu godzin. W czym i jak długo moczyć śledzie? Śledzie solone, tak zwane z beczki, moczymy około 24 godzin, często zmieniając wodę.

Moczenie śledzi w wodzie z octem

Ostatni raz słone śledzie moczymy w roztworze z octem w proporcji 2 szklanki wody i 1 szklanka octu. Tu też czekamy co najmniej godzinę, ale zdarzyło mi się zostawić je na noc i nic się złego śledziom nie stało. Po ostatnim, 3 moczeniu odlewamy roztwór, a śledzie najlepiej wyłożyć na durszlak, aby obciekły.

Jak długo moczyć matiasy w mleku

matiasy – przez 1-2 godziny. Gdyby były jeszcze za słone po tym czasie, moczenie należy przedłużyć. Niektóre matiasy mają tak mało soli w sobie, że wystarczy je tylko przepłukać pod bieżącą chłodną wodą.

Moczenie śledzi w mleku

Jeśli śledzie mają być bardziej delikatne w smaku, można na 2 godziny zalać je zimnym mlekiem. Znacznie łatwiej moczy się gotowe płaty śledziowe, kupione w sklepie. Jeśli są dość słone, wystarczy tylko włożyć je do zimnej wody na godzinę.

Moczenie śledzi całą noc

Całe śledzie patroszymy przed moczeniem. Moczymy je przez kilkanaście godzin na ogół przez całą noc. W tym czasie należy kilka razy wymienić wodę, w której się moczą i odkrajając kawałek śledzia próbować jego poziom słoności. Wymoczone śledzie filetujemy nacinając ostrym nożem wzdłuż grzbietu, dzieląc rybę na 2 części.

Jak długo trzeba moczyć matiasy

Warto wiedzieć, że najkrócej, bo nawet 10-15 minut, moczy się matiasy. Niektórzy nawet twierdzą, że nie trzeba ich moczyć, tylko wystarczy energicznie opłukać je pod bieżącą wodą. Wszystko dlatego, że są one znacznie mniej słone od tradycyjnych śledzi z beczki.