Pytanie Rozwiązane

Jak długo można przechowywać smalec z gęsi

Ocena: 5/5

Schłodzić. Tak przygotowany smalec można przechowywać w lodówce nawet kilka miesięcy.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Jak długo można przechowywać smalec z gęsi”…

Jak przechowywać smalec własnej roboty

Hojnie doprawić czarnym mielonym pieprzem i od razu, póki smalec jest gorący przelać do ciepłych wysterylizowanych słoików, równomierne rozkładając cebulę z jabłkami do słoików. Odstawić w temperaturze pokojowej do całkowitego wystygnięcia i zgęstnienia. Następnie przechowywać w lodówce do 6 miesięcy.

Jak długo można przechowywać smalec

Smalec jest to bardzo wdzięczny produkt. Można go bardzo długo przechowywać w lodówce lub w zimnej spiżarni do pół roku, bez utraty smaku.

Smalec gęsi na zmarszczki

Zabieg najlepiej wykonywać na noc. Rozpuść 2 łyżki smalcu gęsiego w kąpieli wodnej. Dodaj jedną łyżkę suszonego, pokruszonego nagietka, wymieszaj i zostaw do ostygnięcia. Kosmetyk możesz przełożyć do umytego słoiczka i przechowywać przez kilka dni w lodówce, nakładając go co wieczór na umytą i osuszoną twarz.

Smalec gęsi na żylaki

Smalec gęsi działa dobroczynnie na żylaki, ponieważ rozgrzewa je, odżywia skórę i działa antyseptycznie. Wspomaga przez to gojenie się ran oraz zapobiega nadkażeniom.

Zepsuty smalec

Kiedy w podwójne wiązanie wielonienasyconych i jednonienasyconych kwasów tłuszczowych dostanie się tlen, tłuszcz zostaje uszkodzony (rozerwany) co oznacza jego jełczenie – zmianę smaku i zapachu.