Pytanie Rozwiązane

Jak długo piec karkówkę w plastrach w piekarniku

Ocena: 5/5

Mięso moczę w marynacie, wcieram dokładnie i ostawiam min na 2 godziny a najlepiej na całą noc do lodówki. Układam plastry karkówki w naczyniu do zapiekania, przykrywam i wstawiam do nagrzanego piekarnika ustawionego na 180ºC. Piekę ok 1,5- 2 godziny, aż mięso będzie tak miękkie że będzie się praktycznie rozpadać.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Jak długo piec karkówkę w plastrach w piekarniku”…

Jak długo piec karkówkę w piekarniku

Karkówkę ułożyć w brytfannie, dodać oleju oraz wodą. Wstawić do piekarnika nagrzanego do 180 stopni i piec około 1,5 godziny od czasu do czasu polewając sosem, który zbiera się na dnie foremki.

Jak piec karkówkę w plastrach w piekarniku

Plastry karkówki nacieramy przyprawami i czosnkiem. Odstawiamy do lodówki na – w zależności od tego, ile mamy czasu – parę godzin lub noc. Po wyjęciu z lodówki nacieramy mięso jeszcze odrobiną oleju i ziół. Wkładamy do naczynia żaroodpornego i pieczemy w temperaturze 200 stopni około półtorej godziny.

Czy karkówkę piec pod przykryciem

Pieczemy cały czas pod przykryciem. Po upieczeniu nie otwierać naczynia z mięsem tylko odstawić do całkowitego ostudzenia i wchłonięcia soków przez mięso.

Jak piec karkówkę w piekarniku

Przyprawioną karkówkę umieszczamy w rękawie, wkładamy na blachę i wstawiamy do nagrzanego do 190°C piekarnika. Czas pieczenia mięsa zależy od jego wagi – 1 kg – 1 godzina pieczenia. Ok. 10 minut przed wyjęciem karkówki z piekarnika warto rozciąć rękaw, aby mięso się przyrumieniło.

Czy karkówkę piec z termoobiegiem

Odwijamy mięso, wkładamy do brytfanny z przykrywką i wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 200 stopni (termoobieg). Karczek w piekarniku pieczemy 30 minut, zmniejszamy temperaturę do 150 stopni i pieczemy jeszcze godzinę, cały czas pod przykryciem.

W jakiej temperaturze piec karkówkę w rękawie

Następnie karkówkę natrzeć przyprawami i odstawić do lodówki na przynajmniej 12 godzin. Następnie karkówkę umieścić w rękawie foliowym, do środka dodać liść laurowy. Karkówkę piec w temp. 190 C przez 100 minut.

Jak piec karkówkę w piekarniku elektrycznym

Karkówkę ułożyć w brytfannie, dodać oleju oraz wodą. Wstawić do piekarnika nagrzanego do 180 stopni i piec około 1,5 godziny od czasu do czasu polewając sosem, który zbiera się na dnie foremki.