Pytanie Rozwiązane

Jak długo piec kurczaka z rożna

Ocena: 5/5

Rożen z kurczakiem umieścić w piekarniku. Kurczaka piec na rożnie ok. 2 godziny w 170 stopniach. Pamiętać, żeby pod kurczakiem umieścić blaszkę na skapujący tłuszcz.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Jak długo piec kurczaka z rożna”…

Kurczak z rożna z piekarnika z termoobiegiem

Rożen z kurczakiem umieszczamy w piekarniku. (Pod kurczakiem umieszczamy blaszkę w którą będzie ściekał wytapiający się tłuszcz). Kurczaka pieczemy w 180st z termoobiegiem przez ok 1,5 – 2 godziny ( w zależności od wagi kurczaka – 1 godz pieczenia na 1 kg mięsa).

Jak piec kurczaka w piekarniku z termoobiegiem

Jak piec kurczaka? Tuszkę kurczaka wkładamy do naczynia żaroodpornego i wstawiamy bez przykrycia do piekarnika rozgrzanego do temperatury ok. 180ºC (piekarnik z termoobiegiem: 170ºC) – w gorącym powietrzu powierzchnia mięsa zetnie się i zatrzyma soki, dzięki czemu kurczak po upieczeniu będzie miękki i soczysty.

Jak upiec kurczaka w piekarniku żeby nie był suchy

Kurczaka ułożyć w naczyniu żaroodpornym i wlać na dno około szklanki wody – dzięki temu zabiegowi kurczak za bardzo nie wyschnie. Piekarnik nagrzać do 190 stopni i piec około 1,5 godziny. Ja zawsze piekę kurczaka z termometrem – powinien mieć 85 stopni w najgrubszej części mięsa.

Jak długo piec kurczaka w piekarniku

Czas pieczenia kurczaka zależy od wagi tuszki. Przyjmuje się około 60 minut na kilogram masy kurczaka; jeśli więc kurczak waży np. 1½ kg, trzeba go piec ok. 90 minut.