Pytanie Rozwiązane

Jak długo przechowywać pity w domu

Ocena: 5/5

Wynika z niej, że dokumenty powinniśmy trzymać w teczkach przez 5 lat – do czasu upływu terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego. Zobowiązanie podatkowe przedawnia się z upływem 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności podatku – czytamy w ordynacji podatkowej (art. 70).

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Jak długo przechowywać pity w domu”…

Jak długo przechowywać PIT 37

Deklaracje PIT powinniśmy przechowywać przez 5 lat licząc od końca roku, w którym upłynął termin płatności podatku. Dokumenty wykorzystane w 2018 roku należy więc przechowywać do końca 2023 roku.

Jak długo przechowywać rachunki domowe

Rachunki za prąd, gaz, wodę ‒ jak długo je przechowywać? W przypadku rachunków za prąd, gaz, wodę, ogrzewanie, a nawet multimedia (czyli telewizję czy internet), musisz przechowywać dokumenty do 3 lat od zapłaty. Usługodawca może poprosić Cię o przedstawienie zapłaty rachunku do 3 lat wstecz.

Jak długo przechowywać dokumenty z działalności gospodarczej

Dokumenty podatkowe zgodnie z ustawą o rachunkowości należy przechowywać przez okres 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności podatku. Zaliczamy do nich: wszystkie kopie i oryginały faktur VAT. księgi podatkowe i związane z ich prowadzeniem dokumenty.

Jak długo przechowywać dokumenty ZUS

W przypadku dokumentacji zarówno zgłoszeniowej do ZUS czy ZUA, jak i rozliczeniowej z ZUS DRA, termin przechowywania również wynosi 5 lat. Warto jednak pamiętać, że okres ten obowiązuje tylko te dokumenty, które zostały wystawione po 1 stycznia 2012 r.

Podatek od nieruchomości jak długo przechowywać

Rozliczenia wszelkich podatków– Ważna informacja. Dokumenty podatkowe należy przechowywać pięć lat. Zgodnie z prawem zobowiązanie podatkowe przedawnia się po upływie 5 lat ale licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności podatku.

Jak długo przechowywać PIT-11

Deklaracje PIT powinniśmy przechowywać przez 5 lat licząc od końca roku, w którym upłynął termin płatności podatku. Dokumenty wykorzystane w 2018 roku należy więc przechowywać do końca 2023 roku.

Jak długo przechowywać rachunki za prąd i gaz

W przypadku rachunków za prąd, gaz, wodę, ogrzewanie, a nawet multimedia (czyli telewizję czy internet), musisz przechowywać dokumenty do 3 lat od zapłaty. Usługodawca może poprosić Cię o przedstawienie zapłaty rachunku do 3 lat wstecz.

Jak długo przechowywać PIT 36

Jak długo przechowywać zeznania podatkowe PIT? Terminy są wskazane w Ordynacji podatkowej. Wynika z niej, że dokumenty powinniśmy trzymać w teczkach przez 5 lat – do czasu upływu terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego.