Pytanie Rozwiązane

Jak długo robi się inhalację

Ocena: 5/5

Domowa inhalacja powinna trwać około 15 minut, ale nie dłużej niż pół godziny. Jeśli z zabiegu korzystają dzieci, czas ten należy skrócić do 5 minut, a napar należy wcześniej trochę przestudzić. Inhalację najlepiej przeprowadzać dwa, trzy razy dziennie, przez 5-7 dni.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Jak długo robi się inhalację”…

Jak oddychać przy inhalacji nosem czy ustami

Podczas trwania inhalacji należy głęboko oddychać przez nos, a powietrze wydychać ustami. Jeśli w trakcie inhalacji nos zostanie zatkany przez wydzielinę, należy przerwać zabieg i ją usunąć. Domowa inhalacja powinna trwać około 15 minut, ale nie dłużej niż pół godziny.

Jak prawidłowo robić inhalację inhalatorem

Podczas inhalacji oddychać spokojnie, wolno i głęboko aż do wykorzystania całego roztworu z nebulizatora. Jeśli to możliwe, na szczycie wdechu, na chwilę przytrzymać oddech i wypuścić powietrze. Taki sposób aplikacji umożliwia lepsze wchłanianie leku i sprawia, że inhalacja jest bardziej efektywna.

Przez ile dni można robić inhalacje dziecku

Aby zauważyć poprawę stanu zdrowia dziecka takie metody inhalacji należy powtarzać od 2 do 3 razy dziennie przez okres 5 – 7 dni. Jednakże obecnie coraz częściej stosuje się inhalacje wykonywane z preparatów zaleconych przez lekarzy, które są ogólnodostępne w aptekach.

Czy można robić inhalacje na noc

Inhalacje można z powodzeniem robić rano, wieczorem, popołudniem, zwykle do 3 razy dziennie. Nie należy przeprowadzać tego zabiegu gdy osoba śpi – dla działania inhalatora istotne jest pionowe trzymanie „rozpylacza” czyli nebulizatora.