Pytanie Rozwiązane

Jak długo rośnie pomidor

Ocena: 5/5

Owoce pomidorów zaczynają dojrzewać po 45–60 dniach od zakwitnięcia. Szybkość dojrzewania zależy od odmiany i przebiegu pogody. Pomidory można zbierać w różnych fazach dojrzałości – zależnie od przeznaczenia, ale największą wartość mają owoce dojrzewające na roślinie.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Jak długo rośnie pomidor”…

Ile rosną pomidory w szklarni

W szklarni ogrzewanej pomidory można uprawiać dwukrotnie w ciągu roku. Uprawy dzielimy wtedy na wiosenne i jesienne. Uprawę wiosenną sadzimy już na początku lutego, aczkolwiek warunkiem jest odpowiednie doświetlenie rozsady w grudniu i w styczniu (okres jej produkcji).

Jak przycinać pomidory koktajlowe

Cięcie krzewów pomidorów zależy od tego, na ile pędów chce się je prowadzić. Najlepiej pozostawić jeden-dwa silne pędy. W sprzedaży są już prawdopodobnie ładnie wyprowadzone krzewy. Później wystarczy już tylko uszczykiwać pędy, żeby rośliny nie tworzyły zbyt dużo liści i pędów, a tylko owoce.

Kiedy sezon na pomidory

Popularności pomidorów trudno zaprzeczyć, zwłaszcza teraz kiedy jest ich najlepszy czas. Sierpień to pora pomidorów. W pełnym słońcu dojrzewają, dzięki czemu stają się wyjątkowo smaczne.

Jak rosną pomidory koktajlowe

Do uprawy pomidorów koktajlowych wystarczy niewielkie poletko, wolne miejsce na działce, balkon lub taras. Rośliny dobrze plonują zarówno sadzone w gruncie jak i w uprawie pojemnikowej. W słonecznym miejscu wytwarzają dużą liczbę dobrze wybarwionych, drobnych owoców (umownie o śr. 3-4cm).

Ogławianie pomidorów

Na 7 tygodni przed planowanym zakończeniem uprawy pomidorów trzeba wykonać zabieg ogławiania. Polega on na usunięciu wierzchołka pędu głównego pozostawiając 2-3 liście nad ostatnim kwiatostanem. Zabieg ten nie dopuszcza do powstawania nowych owoców, ale te które pozostały będą większe i lepiej wybarwione!