Pytanie Rozwiązane

Jak długo rozpuszczają się szwy wewnętrzne po operacji

Ocena: 5/5

Jak długo rozpuszczają się szwy po tym zabiegu? Podobnie jak w innych przypadkach jest to zależne od materiału, z jakiego są wykonane oraz od predyspozycji osobniczych. Zwykle czas wchłaniania szwów wewnętrznych po usunięciu macicy wynosi co najmniej 6 tygodni.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Jak długo rozpuszczają się szwy wewnętrzne po operacji”…

Jak długo rozpuszczają się szwy po operacji ginekologicznej

Zwykle czas wchłaniania szwów wewnętrznych po usunięciu macicy wynosi co najmniej 6 tygodni.

Szwy wychodzą z rany

Jest to zależne od materiału, z jakiego zostały wykonane oraz od tego, jak goi się rana. Zazwyczaj chirurgiczne nici rozpuszczalne zanikają po 2–3 tygodniach. Niekiedy rozpuszczają się wolniej, wówczas mogą pozostawać dłużej.

Szwy rozpuszczalne z czego są

W dzisiejszych czasach największą popularnością cieszą się szwy chirurgiczne wykonane z materiałów syntetycznych (np. z kwasu poliglikolowego czy polidioksanonu). Głównie ze względu na wysoką biokompatybilność, która zapewnia bardzo dobre wyniki gojenia się ran.

Jak wyciągnąć szwy rozpuszczalne

Szwy rozpuszczalne, nazywane inaczej wchłanialnymi, są innowacyjnymi nićmi chirurgicznymi, których w przeciwieństwie do tradycyjnych szwów nie trzeba usuwać. Po wymaganym okresie podtrzymywania tkanki, czyli po wygojeniu się rany, szwy rozpuszczalne ulegają biodegradacji.