Pytanie Rozwiązane

Jak długo utrzymuje się ból po usunięciu pęcherzyka żółciowego

Ocena: 5/5

Jeśli silny ból brzucha utrzymuje się powyżej kilku godzin, a dodatkowo pojawia się gorączka, należy niezwłocznie udać się do lekarza. Utrzymujący się ból brzucha może wynikać z ostrego zapalenia pęcherzyka i dróg żółciowych, ropniaka woreczka żółciowego lub perforacji pęcherzyka z wtórnym zapaleniem otrzewnej.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Jak długo utrzymuje się ból po usunięciu pęcherzyka żółciowego”…

Komplikacje po usunięciu woreczka żółciowego

Do powikłań laparoskopowej cholecystektomii należą: krwawienie, infekcje, choroba zatorowo-zakrzepowa, choroby układu krążenia. Przypadkowe uszkodzenie innych przyległych struktur anatomicznych takich jak jelito cienkie jest jednym z powikłań które wymaga naprawczego leczenia chirurgicznego.

Ile trwa operacja woreczka żółciowego

Dzięki nowoczesnej technice nie ma potrzeby rozległego rozcinania powłok brzusznych, a sam zabieg przeprowadza się przy pomocy instrumentów prowadzonych do wnętrz brzucha przez 3 lub 4 niewielkie nacięcia (5-10 mm). Zabieg trwa od 30 minut do 1,5 godziny, w zależności od stopnia zaawansowania choroby.

Czemu po usunięciu pęcherzyka bolą plecy

Niewielkie bóle brzucha oraz pleców są normalnym objawem po zabiegach laparoskopowych i są najczęściej wywołane niewielką ilością powietrza pozostałego po zabiegu w brzuchu. Po wchłonięciu się nadmiaru powietrza dolegliwości ustępują.

Dźwiganie po usunięciu woreczka żółciowego

Aktywność fizyczna po operacji nie może być zbyt obciążająca, zwykle nie zaleca się choremu dźwigania ciężkich przedmiotów, ani wyczerpujących ćwiczeń. Tkanka mięśniowa potrzebuje czasu na regenerację, a także materiałów budulcowych. Do budowy i wzmacniania mięśni potrzebne są aminokwasy, a do ich pracy glukoza.