Pytanie Rozwiązane

Jak się robi dziury w dżinsach?

Ocena: 5/5

Będziesz potrzebować nożyczek, nożyka albo żyletki, pumeksu lub pilnika oraz markera.

  1. Po zaznaczeniu miejsca, w którym chcesz zrobić dziury w spodniach ze streczem, za pomocą nożyczek lub innego ostrego przedmiotu, zrób małe nacięcie.
  2. Jego krawędzie przetrzyj pumeksem lub pilnikiem.

Jak zrobić dziury w spodniach pumeksem?

pumeksem pocierać krańce przeciętego materiału lub igłą powyciągać nitki. Wówczas dziury będą postrzępione i dodadzą spodniom rockowego pazura.

Jak zrobić poszarpane spodnie?

Poniżej znajdziesz instrukcję, jak postrzępić spodnie w zaledwie kilku krokach.

  1. Przygotuj sobie przestrzeń do pracy. …
  2. Skróć spodnie za pomocą nożyczek. …
  3. Wyciągnij z tkaniny pojedyncze nitki za pomocą pęsety. …
  4. Wykończ poprawki za pomocą szpilki krawieckiej i pilniczka.

Co zrobić z dziura w spodniach?

Wycięłam z innego kawałka materiału łatkę, którą podłoże pod dziurę. Równo układamy łatkę od lewej strony nogawki i przypinamy szpilkami. Najlepiej przyfastrygować łatkę wokół miejsca, które będziemy przyszywać by łatka się nie przesuwała. Obcinamy nadmiar łatki.

Jak zrobić wytarte jeansy?

Jak podziurawić jeansy ? Wycinamy kawałek materiału (w kształcie nie regularnego prostokąta), dziura powinna być mniejsza od pożądanego efektu o około 1 cm, aby podczas chodzenia nie powiększyła się za bardzo. Potem krawędzie dziury przecieramy pumeksem.

Co zrobić z dziurą w bluzce?

– szyj dziurę zgodnie z przebiegiem splotu tkaniny – raz w lewej, raz z prawej strony, – wbijaj igłę przy każdym brzegu dziurki, w równych odległościach, – teraz przeciągaj nitkę odwrotnie do przebiegu splotu – przeplatając ją z poziomą (raz pod nią, a raz nad nią), – teraz wystarczy już tylko zaszyć nitkę.

Co zrobić z dziurą na kolanie w spodniach?

Jeśli chcesz uzyskać klasyczną dziurę na kolanie, pamiętaj, aby nie zaznaczać linii dokładnie od szwu do szwu. Należy zatrzymać się kilka centymetrów przed nim. Otwory w spodniach możesz wykonywać na ukos lub pionowo. Jeśli już zaznaczysz odpowiednie miejsca – pora na cięcie nożyczkami.

Jak samemu zrobić dziury w leginsach?

W nich dziura nie jest problemem, dziury w dżinsach są modne. Wystarczy przy pomocy nożyczek i pumeksa zrobić ich kilka i zostawić lub myśląc o chłodach jesieni podszyć od spodu kawałkami starej koszuli w kratę.

Jak wytrzeć jeansy po skróceniu?

W zaznaczonych długopisem miejscach materiał trzeba naciąć, najlepiej zrobić to też w kilku miejscach w pobliżu. Dzięki temu jeansy z przetarciami nabiorą naprawdę wyrazistego wyglądu. Następnie materiał wokół rozcięcia trzeba potraktować np. maszynką do golenia czy innym „ścieraczem”, który został wybrany.

Jak uszyć spodnie na maszynie?

Maszyna do szycia nie jest skomplikowanym urządzeniem.

Oto one:

  1. Zaznacz szpilkami pożądaną długość spodni na sylwetce.
  2. Równo rozłóż spodnie na stole lub podłodze. Mydełkiem krawieckim odmierz zapas na szwy 1,5 cm od zaznaczonych szpilek. Odetnij zbędny materiał.
  3. Zaprasuj materiał żelazkiem.
  4. Przeszyj na maszynie.

Dodaj komentarz