Pytanie Rozwiązane

Jak sprawdzić czy jest się ubezpieczonym w nfz

Ocena: 5/5

Status swojego ubezpieczenia możesz też sprawdzić w domu. Wystarczy, że założysz osobiste konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta (zip.nfz.gov.pl). Aby ułatwić studentom poruszanie się po systemie ochrony zdrowia NFZ Mazowsze rozpoczyna akcję edukacyjną „eWUŚ radzi”.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Jak sprawdzić czy jest się ubezpieczonym w nfz”…

jak szybko sprawdzić, czy jest się ubezpieczonym

Pierwszym sposobem jest zgłoszenie się do lekarza lub pielęgniarki w przychodni NFZ. Po podaniu numeru PESEL, możliwe jest uzyskanie natychmiastowej informacji o ubezpieczeniu (kolor zielony) lub jego braku (czerwony).

Jak sprawdzić ubezpieczenie zdrowotne

Pierwszym sposobem jest zgłoszenie się do lekarza lub pielęgniarki w przychodni NFZ. Po podaniu numeru PESEL, możliwe jest uzyskanie natychmiastowej informacji o ubezpieczeniu (kolor zielony) lub jego braku (czerwony).

Jak sprawdzić czy jest się ubezpieczonym przez Internet

Aby samodzielnie sprawdzić status ubezpieczenia online, na własnym komputerze, trzeba założyć konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta (ZIP). Dostęp do systemu jest bezpłatny, a dane w nim gromadzone są na bieżąco aktualizowane, zgodnie z informacjami m.in. z ZUS-u i KRUS-u.

Jak sprawdzić, czy dziecko jest ubezpieczone

Ubezpieczenie dziecka (a także swoje własne) sprawdzisz za pomocą systemu eWUŚ (Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorców). Warunkiem dostępu do systemu eWUŚ jest rejestracja. Wystarczy, że podasz swój numer PESEL i potwierdzisz swoją tożsamość dowodem osobistym, paszportem albo prawem jazdy.

eWUŚ jak sprawdzić, czy jestem ubezpieczony

Lecząc się w przychodni czy szpitalu, potwierdzasz ubezpieczenie w systemie eWUŚ. Wystarczy do tego Twój PESEL i dowód osobisty. Status swojego ubezpieczenia możesz też sprawdzić w domu. Wystarczy, że założysz osobiste konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta (zip.nfz.gov.pl).

Jak sprawdzić czy jestem ubezpieczony w ZUS

Po zalogowaniu się do portalu PUE pojawia się okno z menu podręcznym podzielonym tematycznie na zakładki. W profilu ubezpieczonego w zakładce Ubezpieczenia i płatnicy osoba ubezpieczona może sprawdzić czy płatnik składek zgłosił ją do ubezpieczeń.