Pytanie Rozwiązane

Jak sprawdzić gdzie ucieka woda z basenu

Ocena: 5/5

Jak sprawdzić gdzie ucieka powietrze z basenu ? Najłatwiejszym i najszybszym sposobem jest sprawdzenie, gdzie pojawiają się bąble powietrza; jeżeli nie jest to od strony wody, wówczas lekkie zwilżanie wodą lub namydloną ręką kawałkami aż do znalezienia uszkodzenia.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Jak sprawdzić gdzie ucieka woda z basenu”…

Jak sprawdzić gdzie jest dziura w basenie rozporowym

Po nalaniu wody zaznaczamy jej wysokość na ściance basenu. Po kilku godzinach sprawdzamy czy wody nie ubyło. Jeśli okaże się, że poziom spadł poniżej zaznaczonej linii będzie to wyraźnym sygnałem na to, że w dnie znajduje się dziura. Często gołym okiem widać, że basen jest uszkodzony, ponieważ ubywa w nim wody.

Jak zakleić dziurę w basenie z wodą

Aby skutecznie uporać się z dziurą powstałą w folii basenu ogrodowego, najlepszym rozwiązaniem będzie użycie gotowego zestawu naprawczego do klejenia na sucho (łata naprawcza na basen), który bez problemu kupimy w specjalistycznych sklepach z basenami, czy w marketach budowlanych.

Łatka do basenu jak przykleić

Klej nakładamy zarówno na łatkę jak i folię basenu. Dopilnujmy aby klej był rozprowadzony równomiernie, a jego warstwa niezbyt gruba. Następnie przykładamy łatkę do folii i mocno dociskamy. Ważnym aspektem w tym momencie będzie pozostawienie silnego docisku przez dłuższy czas.

Jak sprawdzić gdzie ucieka powietrze

Po nadmuchaniu należy sprawdzić, skąd ucieka powietrze. Najłatwiej będzie zacząć od zaworów, przez które pompuje się i wypuszcza powietrze z materaca, oraz miejsc łączeń i zszyć, ponieważ najczęściej tam dochodzi do uszkodzeń, także samoistnych.