Pytanie Rozwiązane

Jak upiec kaczkę magda gessler

Ocena: 5/5

Kaczkę pieczemy w piekarniku przez 2 godziny. Początkowo wkładamy ją do piekarnika nagrzanego do 180 stopni, ale stopniowo co kilkanaście minut zwiększamy temperaturę do momentu, aż osiągnie 220 stopni. Kiedy kaczka się już zarumieni a tłuszcz się wytopi – zmniejszamy temperaturę ponownie do 180 stopni.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Jak upiec kaczkę magda gessler”…

Jak upiec kaczkę aby była soczysta

Pieczenie – piekarnik nagrzewamy do 220 stopni i wkładamy kaczkę w naczyniu bez pokrywki. Po mniej więcej 30-40 minutach, gdy skórka nieco się przyrumieni, należy zmniejszyć temperaturę do 180-190 stopni, przykryć całość i piec jeszcze około dwóch godzin.

Kaczka pieczona przepis babci

Obierz 2-3 jabłka i pokrój w cząstki. Wymieszaj z resztą majeranku, napełnij kaczkę, a otwór w tuszce zaszyj. Kaczkę włóż do natłuszczonej brytfanny, skrop wodą, wstaw do piekarnika nagrzanego do 170-190°C. Piecz, polewając mięso wypływającym tłuszczem.

Kaczka pieczona w piekarniku bez nadzienia

Nagrzewamy piekarnik do 200 stopni. Kaczkę wkładamy do głębokiego żaroodpornego rondla lub najlepiej do żeliwnej gęsiarki. Podlewamy szklanką przegotowanej wody, przykrywamy pokrywą i wkładamy do piekarnika zmniejszając temperaturę do 180 stopni. I tak pod przykryciem przez dwie godziny niech się spokojnie piecze.