Pytanie Rozwiązane

Jak ustawic piec zeby malo palil

Ocena: 5/5

Eksperci podają, że moc nadmuchu powinna wynosić od 40 do 55 procent, a stosunek przerwy do podawania ekogroszku – od 1 do 8. Pamiętaj, że możesz sam regulować piec w oparciu o własne obserwacje. Zmiana o 1 lub 2 sekundy nie spowoduje dysproporcji, a może jedynie pomóc. Istotny elementem w piecu jest dmuchawa.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Jak ustawic piec zeby malo palil”…

Ekonomiczne ustawienie pieca na ekogroszek

Przy opale o dobrych parametrach ekonomiczne ustawienia pieca na ekogroszek będą możliwe. Wydajność pieca mogą zmniejszać nieodpowiednie ustawienia pieca na ekogroszek. Eksperci podają, że moc nadmuchu powinna wynosić od 40 do 55 procent, a stosunek przerwy do podawania ekogroszku – od 1 do 8.

Prawidłowy stosunek czasu podawania do przerwy

Opisowo można powiedzieć, że stosunek czasu podawania ekogroszku do czasu przerwy wynosi 1 do 8. Czyli, jeśli czas podawania wynosi 5 sekund, to czas przerwy ma 40 sekund. Warto zaobserwować działanie swojego pieca i zmienić parametry do swoich potrzeb.

Optymalne ustawienia pieca na ekogroszek

Wydajność pieca mogą zmniejszać nieodpowiednie ustawienia pieca na ekogroszek. Eksperci podają, że moc nadmuchu powinna wynosić od 40 do 55 procent, a stosunek przerwy do podawania ekogroszku – od 1 do 8. Pamiętaj, że możesz sam regulować piec w oparciu o własne obserwacje.