Pytanie Rozwiązane

Jak zadbać o bezpieczeństwo przesyłki kurierskiej?

Ocena: 5/5

Coraz częściej, gdy chcemy wysłać paczkę czy inną przesyłkę, korzystamy z usług firm kurierskich. Dzieje się tak nie tylko ze względu na wygodę czy przystępną cenę, ale także rosnące zaufanie do kurierów. To przeświadczenie jest w pełni uzasadnione, bo bezpieczeństwo przesyłek kurierskich jest priorytetem dla firm zajmujących się dostawą i odbiorem towarów.

Bezpieczna paczka

Dzwonek. Kurier przed drzwiami. Przywiózł długo oczekiwane zakupy. Pyta, gdzie paczkę postawić i podsuwa mobilne urządzenie, na którym podpisem potwierdzasz przyjęcie kurierskiej przesyłki.

Ten podpis nie jest zwykłą parafką, jaką kiedyś stawiało się na druczku pocztowym, bo urządzenie, jakim dysponuje kurier, jest jednym z elementów całego systemu informatycznego firmy. Twoja paczka nadana przez sprzedającego od razu dostała naklejkę z kodem kreskowym i tym sposobem trafiła do rozbudowanego systemu. Kod został zeskanowany w magazynie, później przez kierowcę, który przesyłkę załadował do samochodu i do ciebie przywiózł, a na końcu odebranie jej potwierdziłeś podpisem. Wszystkie czynności zostały zapisane w zintegrowanym systemie, co pozwoliło na śledzenie przesyłki. Takie systemy, ograniczając do minimum błędy i pomyłki, także oszczędzają mnóstwo czasu. Samochody kurierów są wyposażone w urządzenia pozwalające na monitorowanie z centrali ich położenia, więc w razie awarii pojazdu w krótkim czasie zostanie wysłany zastępczy transport, a paczka dotrze do odbiorcy w ustalonym terminie. System nie zostawia niczego przypadkowi.

Zwiększ bezpieczeństwo paczki kurierskiej

Nadawca powinien zadbać o porządne opakowanie i zabezpieczenie przesyłki. Od tego wiele zależy, bo przecież firmy kurierskie zobowiązują się do dostarczenia paczki w nienaruszonym stanie, ale największa dbałość o powierzony towar nie wystarczy, gdy zawartość kartonu będzie się swobodnie przesuwała. Wolne przestrzenie w pudełku trzeba wypełnić, na przykład starymi gazetami. Sam towar, jeśli jest delikatny lub kruchy, powinien być zabezpieczony grubą warstwą folii bąbelkowej, a karton oznaczony napisem „ostrożnie szkło”. Tym sposobem damy szansę firmie kurierskiej – przesyłka bezpiecznie dotrze do celu.

Firmy kurierskie gwarantują nie tylko punktualność dostaw, ale także bezpieczeństwo powierzanych im towarów. Nadawcy powinni zadbać o dokładny opis zawartości paczek oraz trwałe opakowanie, aby przesyłki dotarły do odbiorców nieuszkodzone.