Pytanie Rozwiązane

Jaki kolor podłogi do białych drzwi

Ocena: 5/5

W stonowanym charakterze wnętrza dobrze odnajdą się też białe drzwi – mogą być lakierowane, pokryte farbą akrylową lub elegancką, śnieżnobiałą okleiną. Jaką podłogę powinniśmy wówczas wybrać? Białe drzwi sprawdzają się bardzo dobrze zarówno przy ciemnej, jak i jasnej podłodze imitującej drewno.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Jaki kolor podłogi do białych drzwi”…

Jak dobrać drzwi do podłogi

Reguła podobieństwa zaleca raczej, by do jasnej podłogi dobierać jasne drzwi, a do ciemnej – ciemne. Poza tym warto zwrócić uwagę na to, by: materiały odwzorowywały ten sam gatunek drewna (dzięki temu będą miały podobny odcień, wzór usłojenia itd.); drzwi i posadzka zostały wykonane z podobnego tworzywa (np.

Jaki kolor drzwi do podłogi dębowej

Jeśli wybieramy podłogę dębową lub przypominającą słoje dębu, to drzwi z okleiną imitującą szlachetne, dębowe drewno okaże się strzałem w dziesiątkę. W zależności od tego, jaki odcień ma podłoga, można postawić np. na drzwi z kolekcji Porta KONCEPT z okleiną Dąb Szkarłatny i Dąb Ciemny.

Najmodniejsze kolory drzwi wewnętrznych

Jakie są obecnie najmodniejsze kolory drzwi wewnętrznych? Wśród gorących trendów, znajdziesz zarówno uniwersalne biele, beże i szarości, jak i okleiny imitujące naturalne drewno, które są uniwersalne i świetnie dopełnią pomieszczenie urządzone niemal w każdym stylu.

Jaka podłoga do drzwi dąb sonoma

Meble dąb sonoma będą się bardzo dobrze zgrywać z podłogą z prawdziwego drewna. … Polecamy wybrać podłogę o jeden ton ciemniejszą lub o jeden ton jaśniejszą niż meble. W ten sposób uzyskamy delikatny kontrast, który pozwoli na dominację jednego z elementów.

Czy białe drzwi pasują do wszystkiego

Najpopularniejszym, a także najbardziej uniwersalnym wyborem są drzwi w kolorze białym. Utarło się, że pasują niemal do wszystkiego – doskonale łączą się przecież z białymi obramowaniami okien i pasują do każdego koloru ścian, od śnieżnej bieli, przez delikatne szarości, aż po intensywne, barwne odcienie.