Pytanie Rozwiązane

Jaki może być język francuski?

Ocena: 5/5

French

Czy język francuski jest trudny do nauki?

O ile język francuski jest trudny ze względu na wymowę, zwłaszcza na początku jego nauki. O tyle trudności związane z wymową słów, wyrażeń i zwrotów w języku francuskim można dość łatwo przełamać, a z czasem i zupełnie pokonać. A to za sprawą znajomości zasad czytania w tymże języku.

Gdzie w Szwajcarii mówi się po francusku?

W języku francuskim mówi się w zachodniej części kraju, w „Szwajcarii Romańskiej.” Cztery kantony są francuskojęzyczne: Genewa, Jura, Neuchâtel i Vaud. Trzy kantony są dwujęzyczne (z językiem francuskim i niemieckim): Berno, Fryburg i Wallis.

Czy warto znać francuski?

Znajomość francuskiego jest zazwyczaj gwarantem lepszych zarobków w Polsce. Za granicą z kolei umożliwia pracę dla wielu firm, nie tylko francuskich, ale również belgijskich, kanadyjskich czy szwajcarskich. Takie opcje niosą ze sobą obietnicę znacznie większej pensji, a także szerokich możliwości rozwoju.

Czy język francuski jest trudniejszy od angielskiego?

Jest znacznie trudniejszy od angielskiego. Przyzna to każdy, kto uczył się obu tych języków. O ile angielskiego można spokojnie uczyć się samodzielnie, o tyle samodzielna nauka francuskiego może być nie lada wyzwaniem. Dlatego warto pomyśleć o dobrych szkołach językowych.

Czy francuski jest podobny do włoskiego?

Według tabeli, która porównuje podobieństwo leksykalne języków, włoski jest najbardziej podobny do (w kolejności) francuskiego, do katalońskiego, sardyńskiego, a dopiero później do hiszpańskiego. Temat robi się jeszcze ciekawszy, kiedy weźmiemy pod uwagę włoskie dialekty.

Co jest łatwiejsze niemiecki czy francuski?

Łatwość. Niemiecki: W przypadku niemieckiego dużo łatwiej jest znaleźć korepetytora, a nawet native speakera. Osoby mieszkające przy granicy mają również ułatwione zadanie. Francuski: Niestety francuski nie należy do najłatwiejszych języków.

Czy język francuski jest przydatny?

Popularny język na świecie

W języku francuskim rozmawia ponad 220 milionów osób na 5 kontynentach. Język francuski, tuż za językiem angielskim należy do najpopularniejszych języków obcych, nauczanych na całym globie oraz plasuje się na szóstym miejscu najczęściej używanych języków świata.

Czy da się nauczyc francuskiego?

Języka francuskiego można nauczyć się w kilka różnych sposobów, w zależności od twoich pragnień. Mogą to być zajęcia szkolne, lekcje z prywatnym nauczycielem, odwiedzanie specjalistycznych kursów lub zanurzenie się w językowe środowisko.

Czy język polski jest trudny?

Język polski uznawany jest za jeden z najtrudniejszych na świecie języków, zaraz obok chińskiego, z którym problem mają nie tylko obcokrajowcy, ale i rodzimi użytkownicy tego języka. UNESCO szacuje, że nawet 77 proc. Polaków ma problem ze zrozumieniem czytanego po polsku tekstu, a jedynie 2 proc.

Dodaj komentarz